Wydział Filologii Akademii Finansów i Biznesu Vistula decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydaną w październiku 2014 r. otrzymał uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku „filologia”.

– Z radością powitaliśmy decyzję MNiSW o nadaniu uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia o profilu akademickim na kierunku „filologia”. Decyzja Ministerstwa jest kolejnym dowodem uznania dla potencjału naukowego, badawczego i dydaktycznego naszej uczelni. Studenci i absolwenci naszego wydziału, zarówno krajowi, jak i zagraniczni, od dłuższego czasu zadawali pytania o możliwości kontynuowania studiów magisterskich w AFiBV po ukończeniu studiów licencjackich – podkreśla prof. zw. dr hab. Andrzej Weseliński Dziekan Wydziału Filologii Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Do tej pory studenci Akademii Finansów i Biznesu Vistula mogli zdobywać wiedzę w ramach 4 specjalności na filologii I stopnia: na anglistyce, iberystyce, sinologii oraz turkologii.

Studia filologiczne II stopnia wzbogacą ofertę kształcenia na poziomie magisterskim w AFiBV, które ma już długą tradycję. Uczelnia oferuje studia II stopnia także na ekonomii, finansach i rachunkowości, stosunkach międzynarodowych oraz zarządzaniu.

Wykładowcy Wydziału Filologii to specjaliści w swoich dziedzinach. Zajęcia prowadzą nie tylko wybitni nauczyciele akademiccy, ale też świetni praktycy, na przykład tłumacze czy copywriterzy. Wydział współpracuje z wydawnictwami, które chętnie oferują studentom praktyki. – Prace z zakresu tłumaczeń czy języka biznesowego powstają często w odpowiedzi na potrzeby rynku, a nawet na zamówienie konkretnych instytucji, co sprawia, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów jeszcze przed ich ukończeniem przekładają się na kontakty na rynku pracy – zauważa dr Krystyna Luto, prodziekan Wydziału Filologii.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: