Siatkarki z pierwszoligowej ekipy MUKS Sparta Warszawa już od października podejmą studia na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uczelnia nawiązała współpracę z klubem sportowym.

Dziewczyny będą mogły bezpłatnie studiować w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na wybranych przez siebie kierunkach. Będą także reprezentowały uczelnię w rozgrywkach akademickich.

–  Od dawna szukaliśmy możliwości otwierającej ciekawe opcje dla siatkarek kończących wiek juniorki – skomentował wiceprezes Sparty Zygmunt Chajzer. – Współpraca z Akademią Finansów i Biznesu Vistula to idealne rozwiązanie.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula po raz pierwszy w swojej historii podejmuje współpracę z klubem sportowym . – To działanie idealnie wpasowuje się misję uczelni. W AFiBV przykładamy bardzo dużą wagę do kształcenia przede wszystkim w zakresie poszczególnych kierunków studiów. Dokładamy także wszelkich starań, aby nasi studenci znaleźli w swojej alma mater jak najwięcej okazji do rozwoju swoich pasji, również sportowych. Współpraca ze Spartą stwarza takie możliwości – zauważa Jerzy Szyszko, kierownik Studium WF i Sportu AFiBV.

Do drużyny Sparty mogą dołączyć studentki AFiBV, także te, które podejmą naukę dopiero od roku akademickiego 2014/2015. Już teraz siatkarki zainteresowane współpracą ze Spartą i Akademią Finansów i Biznesu Vistula mogą kontaktować się z klubem w celu uzyskania szczegółowych informacji. Osobą koordynującą tę kwestię jest kierownik drużyny Sparty Maciej Szewczyk (mszewczyk@spartawarszawa.pl).

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw