DSC 3300

Akademia Finansów i Biznesu Vistula utrzymała pozycję lidera w umiędzynarodowieniu w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019. Obroniliśmy też 5. miejsce wśród najlepszych szkół niepublicznych. W kategorii uczelni akademickich wspięliśmy się aż o 10 miejsc w porównaniu z rokiem ubiegłym. Do góry pnie się także Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula – otwartość na świat

Vistula jest w awangardzie w umiędzynarodowieniu kształcenia. To odpowiedź na potrzeby studentów i warunek rozwoju uczelni. Umiędzynarodowienie, na dłuższą metę, zmienia też całe społeczeństwa.

Kapituła Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019, przyznając Akademii Finansów i Biznesu Vistula pierwsze miejsce w kategorii umiędzynarodowienia, doceniła jej otwartość na świat, wielokulturowość środowiska studenckiego, wysoki poziom programów studiów w języku angielskim i nauczania języków obcych.

Vistula kształci ok. 4,5 tysiąca młodych ludzi z 86 krajów świata. Wybierają oni naszą uczelnię, bo ma ciekawą ofertę studiów po polsku i angielsku, a także on-line.

Vistula na 5. miejscu wśród najlepszych uczelni niepublicznych

Akademia Finansów i Biznesu Vistula obroniła też wysoką 5. pozycję w ogólnym Rankingu Uczelni Wyższych Niepublicznych. Wysoko oceniono zwłaszcza ekonomiczne losy absolwentów. W tej kategorii szkoła zajęła 2. miejsce. Uczelnia zrobiła też wielki skok w kategorii szkół akademickich, awansując o 10 miejsc w porównaniu z rokiem ubiegłym. Kapituła Rankingu doceniła siłę naukową AFiB Vistula. Zajęła ona 2. miejsce wśród uczelni niepublicznych w kategorii „nasycenia kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

Sukces Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, z którą tworzymy Grupę Uczelni Vistula, też ma powód do satysfakcji. W rankingu uczelni niepublicznych dokonała skoku aż o 6 miejsc w górę. Zajęła też 1. miejsce pod względem nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach oraz w kategorii rozwój kadry własnej.

Vistula – globalne możliwości

Wysokie miejsca Vistuli w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 to wyraz uznania dla naszych starań, by przygotować młodych ludzi jak najlepiej do pracy i życia.

Nasze uczelnie kładą nacisk na praktyczny wymiar edukacji. Realizują programy, które dają studentom wsparcie w nauce i rozwoju osobistym.W ramach programu Erasmus mogą uczyć się w 40 innych krajach. Dajemy im globalne możliwości.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2019

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości IREG Approved.Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.