Kierunek finanse i rachunkowość Akademii Finansów i Biznesu Vistula zdobył drugą w ciągu niespełna miesiąca prestiżową akredytację ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants). Absolwenci utworzonej na tym kierunku specjalizacji ACCA zdobędą dzięki nim tytuły międzynarodowej klasy specjalistów ds. VAT-u i podatków w księgowości przedsiębiorstw (accounting & VAT) oraz zarządzania finansami w przedsiębiorstwach (corporate financial management).

AFiB Vistula jest jedną z zaledwie 14 uczelni w Polsce, które posiadają akredytację ACCA. Dzięki ciągłej pracy nad jakością programu studiów, Uczelnia systematycznie rozszerza certyfikację o kolejne przedmioty.

– Wszyscy absolwenci finansów i rachunkowości AFIB Vistula z automatu mają zdane cztery z dziewięciu międzynarodowych egzaminów na poziomie podstawowym. W przypadku absolwentów specjalności ACCA – to aż sześć egzaminów. Na tym nie koniec, staramy się o kolejne akredytacje – mówi dr. hab. Mirosław Bojańczyk, prof. Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Absolwenci specjalizacji ACCA będą otrzymywali dyplom ukończenia studiów wydany przez AFiB Vistula wraz z suplementem poświadczającym kompetencje na poziomie ACCA.

– Naszym celem jest nie tylko przekazywanie studentom wysokiej jakości wiedzy, ale też przygotowanie ich do kariery zawodowej. Akredytacja ACCA wpisuje się w tę misję, jest bowiem jednym z najbardziej cenionych przez pracodawców dokumentów, poświadczających umiejętności w zakresie finansów i rachunkowości. Otwiera też drogę do awansu na kierownicze stanowiska – dodaje prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększa szansę na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy. ACCA należy do największych i najważniejszych organizacji międzynarodowych certyfikujących specjalistów z tej dziedziny. Działa w 180 krajach i zrzesza ponad 450 tys. studentów.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: