Trzy lata pracy, 16 artystów posługujących się różnymi technikami malarskimi, ponad 30 obrazów, realizm, przedstawienia figuratywne czy abstrakcja – 5 listopada 2014 r. w Domotece na Targówku odbędzie się wernisaż wystawy studentów Europejskiej Akademii Sztuk.

Pejzaż można namalować na wiele sposobów. Każdy może być inny, a realizacja i pomysł na przekazanie obrazu mogą zaskoczyć. W ramach wystawy nie zabraknie też akcentów zwierzęcych, a także muzycznych – będzie można zobaczyć portrety Beau Bokana oraz Slasha. Jednak nie będą to fotografie, tylko rysunek wykonany ołówkiem. Indywidualne podejście studentów do podejmowanych tematów pokazuje ich młode spojrzenie.

– Nasi studenci zaprezentują w ramach wystawy prace zrealizowane w tradycyjnych technikach graficznych jak linoryt, monotypia, mezzotinta, sucha igła, litografia. Wystawa obejmuje także prace malarskie i rysunkowe, a także ilustracje. Odzwierciedleniem tych różnorodnych technik jest nazwa wystawy, jaką wymyślili nasi studenci: Grymarys – zdradza Magda Cybulska, wykładowca Europejskiej Akademii Sztuk i kurator wystawy. I dodaje: – Sztuka nie powinna zamykać się w czterech ścianach pracowni lub galerii. Dlatego wspólnie ze studentami postanowiliśmy pokazać je w przestrzeni publicznej.

Swoje prace zaprezentują: Iwona Sroczyńska, Anna Dybowska, Marcin Dybowski, Katarzyna Lesisz, Iza Chmielewska-Mirowska, Patryk Kratiuk, Samanta Banasiak, Natalia Wasiluk, Katarzyna Całka-Nalej, Alena Drozd, Alicja Kowalewska, Robert Trąbiński, Łukasz Wozniak, Jakub Szczęsny, Kuba Karwacki, Joanna Kamińska – wszyscy z III roku grafiki Europejskiej Akademii Sztuk.

Wystawę można oglądać do 5 grudnia 2014 r. w Domotece na Targówku przy ul. Malborskiej 41. Wernisaż zacznie się: 5 listopada 2014 r. o godz. 19.00.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: