W ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Procesu Dydaktycznego w Zakresie Przedsiębiorczości, którego elementem jest m.in. współpraca Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie ze szkołami średnimi, w dn. 10 lutego 2016 roku w VII LO im. Z. Nałkowskiej w Krakowie odbyła się prezentacja biznes planów, przygotowanych na zakończenie 3-letniego cyklu warsztatów realizowanych w ramach rozszerzonego programu z zakresu Przedsiębiorczości – w klasie patronackiej III E.

Biznes plany oceniały: dr Agnieszka Knap-Stefaniuk (dziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie AFiB Vistula, wykładowca w Instytucie Zarządzania AFiB Vistula) oraz dr Ewa Radomska (wykładowca w Instytucie Badań Ekonomicznych AFiB Vistula).
W prezentacjach wzięli również udział: mgr Piotr Wróbel – nauczyciel Przedsiębiorczości w VII Liceum Ogólnokształcącym;
mgr Lucyna Masiulaniec – wychowawczyni klasy patronackiej III E oraz V-ce Dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego –
mgr Marzena Gzyl.

Uczniowie zaprezentowali 11 pomysłów na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej.

• Zespół 1 (Daniel Baster i Piotr Tylek) – pomysł na utworzenie zakładu wulkanizacyjnego.
  • Zespół 2 (w składzie: Magdalena Szado, Miłosz Gryczka i Stanisław Kuchno) – pomysł na otwarcie kina samochodowego.
  • Zespół 3 (Piotr Kossakowski, Jakub Kopacz i Filip Koziara) – pomysł na realizację biznesu – taksówki ekologiczne.
  • Zespół 4 (Weronika Korzeń, Joanna Sroka, Ela Jachimczak, Zuzanna Hospod) – pomysł na utworzenie firmy VENDO Social Media Marketing zajmującej się promocją w mediach społecznościowych.
  • Zespół 5 (Kamil Kijewski i Michał Janik) – pomysł na otwarcie Biura Rachunkowego „Corpo”.
  • Zespół 6 (Alicja Mazurkieiwcz i Oliwia Iwanek) – pomysł na otwarcie firmy „Massive Theraphy” specjalizującej się w wypożyczaniu urządzeń do podciśnieniowego leczenia ran.
  • Zespół 7 (Patrycja Miklas i Tomek Piotrowski) – pomysł na utworzenie firmy Ecsape House – domu zagadek.
  • Zespół 8 (Anita Góra i Weronika Piwowar) – pomysł na utworzenie parku trampolinowego Jump Club.
  • Zespół 9 (Julia Setkowicz i Fiona Ewa Szymańska) – pomysł na otwarcie firmy Fit Food oferującej produkty ekologiczne, zdrową żywność.
  • Zespół 10 (Izabella Grabka i Patrycja Huk) – pomysł na utworzenie firmy „Glamour Wedding” oferującej kompleksowe usługi związane z organizacją wesel.
  • Zespół 11 (w składzie: Maciej Zwoliński, Petranowicz Szymon, Ryszard Skalny) – pomysł otwarcia firmy Good Truck oferującej kuchnię azjatycką.

Poruszona sfera kreacji, odwaga, próba odejścia od schematyczności, realistyczne spojrzenie na analizowane problemy i zagadnienia, ale przede wszystkim wiara w to, że można otworzyć własny biznes, jeśli jest wizja, inicjatywa, zaangażowanie, chęć, energia, pasja i entuzjazm do działania – te wszystkie elementy cechowały zaprezentowane przez Uczniów biznes plany.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw