Wydarzenia na Ukrainie doprowadziły do poważnego zwrotu w relacjach niemiecko-rosyjskich. Czy czeka nas nowa „zimna wojna” i jak w przyszłości układać stosunki z Rosją? Więcej na ten temat opowie dr Stephen Szabo, dyrektor Transatlantic Academy w Waszyngtonie. Spotkanie odbędzie się 18 marca 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny.

Dr Stephen F. Szabo, który jest autorem niedawno wydanej książki nt. stosunków Niemiec i Rosji, będzie opowiadał o roli Niemiec w rozwiązywaniu konfliktu na Wschodzie Ukrainy. Jak z perspektywy Waszyngtonu wygląda przywództwo w europejskiej polityce zagranicznej? Czego oczekują Stany Zjednoczone, które same są zainteresowane zwrotem swojej polityki w kierunku Azji?

– Z perspektywy USA świat wygląda inaczej niż nam się wydaje. Dla nich Rosja jest jednym z problemów i to wcale nie najważniejszym. Ja sam przekonałem się o tym pracując dłużej w Waszyngtonie. Dlatego to Europa musi wziąć przywództwo
w rozwiązywaniu konfliktu z Rosją – podkreśla dr Bartłomiej E. Nowak, kierownik katedry Stosunków Międzynarodowych
w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na warszawskim Ursynowie,
18 marca 2015 r. w godz. 16.00-17.00, w auli 5 (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy).
Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim.

Dr Stephen F. Szabo jest dyrektorem Transatlantic Academy w Waszyngtonie, profesorem studiów europejskich i byłym dziekanem ds. akademickich w School of Advanced International Studies, John Hopkins University. Specjalizuje się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa Niemiec i w stosunkach transatlantyckich. Niedawno ukazała się jego książka „Niemcy, Rosja i powrót geoekonomii”.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw