Ponad 400 osób – studentów, przedstawicieli nauki, środowisk eksperckich, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, producentów rolnych i organizacji konsumenckich zarejestrowało się na Dialog Obywatelski pt. „Nowe gospodarcze możliwości dla Polski i UE” z udziałem komisarz UE ds. Handlu Cecilli Malmström oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusza Kościńskiego. Każda z obecnych na sali osób będzie miała możliwość wzięcia czynnego udziału w dyskusji. Dodatkowo Dialog Obywatelski będzie transmitowany online, a każdy internauta będzie mógł zadawać pytania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponadto konferencja będzie tłumaczona na sali dwa języki – polski i angielski.

– Nie organizujemy zwyczajnej studenckiej dyskusji „za” czy „przeciw” CETA. Naszym celem jest stworzenie platformy dialogu publicznego i dostarczenie lepszej jakości argumentów, i faktów w całej debacie, w której do tej pory przeważały mity i nieprawdziwe informacje – mówi dr Bartłomiej E. Nowak, szef katedry stosunków międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula, i koordynator Dialogu Obywatelskiego i Forum CETA.

Formuła Dialogu Obywatelskiego została opracowana właśnie tak, żeby zapewnić możliwość czynnego udziału w niej, jak największej liczbie obywateli Unii Europejskiej i by mieli możliwość podzielenia się z swoimi opiniami z Komisją, władzami krajowymi i opinią społeczną. Otwartość na dyskusję i opisana formuła, jasno dowodzą szacunku dla społeczeństwa obywatelskiego i idei dialogu.

Jak sama nazwa wskazuje, dialog to wymiana poglądów i argumentów, tym ciekawsza, im więcej ich pada. Jesteśmy otwarci na różne opinie, nie tylko te sprzyjające CETA, pod warunkiem, że rozmawiamy o faktach – dodaje dr Bartłomiej E. Nowak.

Panelistami Forum CETA, które odbędzie się bezpośrednio po Dialogu Obywatelskim, już bez udziału komisarz i podsekretarza stanu, są wyłącznie powszechnie cenieni eksperci z wielu organizacji i uczelni wyższych. Także w tej części, każda obecna na sali osoba może zadawać pytania.

Dialog Obywatelski i Forum CETA, organizowane przez AFiB Vistula oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, odbywają się w piątek, 7 kwietnia od godz. 11:00 w kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula, przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie. Transmisja online po polsku będzie dostępna tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=w-emUDFxuLU&feature=youtu.be

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: