Dr Bartłomiej E. Nowak

Dr Bartłomiej E. Nowak został prezesem Grupy Uczelni Vistula.

To naukowiec i wykładowca z menadżerskim doświadczeniem, od lat związany z Uczelniami Vistula. – Moim celem jako prezesa, jest sukces Grupy, jak najlepiej połączyć projekt biznesowy z wyzwaniami nauki i kształceniem młodzieży – mówi nowy prezes. – Rynek jest bardzo trudny. Ale jeśli będziemy mieli dobry zespół, oparty na zaufaniu między ludźmi i na przeświadczeniu, że wszyscy płyniemy na jednej łódce, to jestem przekonany, że odniesiemy sukces.

Dr Bartłomiej E. Nowak jest politologiem i doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył również podyplomowe studia z zarządzania reformami ekonomicznymi i politycznymi na Uniwersytecie Harvarda, John F. Kennedy School of Government.

Nowy prezes Grupy Uczelni Vistula od lat zajmuje się problematyką ładu światowego, globalizacją oraz przyszłością i reformami Unii Europejskiej. Pracował w Parlamencie Europejskim (2004-2009), doradzał polskim delegatom w Konwencie ds. Przyszłości Europy (2002-2003), a także zasiadał w rządowej Narodowej Radzie Integracji Europejskiej (2002-2004). W okresie przed referendum na temat polskiego członkostwa w UE był członkiem Rady Programowej oraz jednym z założycieli Inicjatywy „TAK w Referendum”.

W latach 2010-2013 pełnił funkcję dyrektora wykonawczego jednego z czołowych polskich niezależnych think-tanków, Centrum Stosunków Międzynarodowych. W tym czasie rozpoczął również swoją przygodę akademicką w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Był stypendystą Transatlantic Academy w Waszyngtonie, European University Institute we Florencji oraz Carnegie Council for Ethics in International Affairs w Nowym Jorku, która nagrodziła go wyróżnieniem „Global Ethics Fellow” za zasługi na rzecz promocji etyki w stosunkach międzynarodowych jako przedmiotu nauczania oraz obszaru badań.