UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Dr Krzysztof Celuch, ceniony wykładowca Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym dołączył do Rady Ekspertów ds. Turystyki utworzonej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Rada Ekspertów ds. Turystyki jest organem pomocniczym ministra właściwego do spraw turystyki. Jej zadania to m.in.: opiniowanie i formułowanie stanowisk dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, opiniowanie i przedstawianie propozycji inicjatyw legislacyjnych z zakresu turystyki a także inicjowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki, konkurencyjności oferty polskiej turystyki na rynku międzynarodowym, tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych, w szczególności poprzez wzmocnienie aktywności społecznej i przedsiębiorczości w sektorze turystyki. Radę tworzy dwudziestu pięciu naukowców, samorządowców i przedsiębiorców turystycznych. W tym gronie znalazł się właśnie dr Krzysztof Celuch, ceniony wykładowca Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym.

Wspólne posiedzenie Rady w nowym składzie oraz Rady Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się 16 lipca w Gródku nad Dunajcem. Tematem była ocena bonu turystycznego. Eksperci oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Pracy i technologii zastanawiali się, jak ten instrument doskonalić i nadać mu charakter trwały. Przy tej okazji wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował, że jeśli branża turystyczna będzie potrzebowała pomocy państwa, to taka pomoc nadejdzie.