Relacje Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz B.H.M.S. Business & Hotel Management School w Lucernie są coraz bliższe. Potwierdziła to wizyta w naszym warszawskim kampusie przedstawiciela tej prestiżowej szwajcarskiej uczelni, Martina Wylera, szefa Biura Regionalnego B.H.M.S. w Europie Wschodniej.

– Szwajcaria jest kolebką hotelarstwa – tłumaczył Martin Wyler podczas spotkania ze studentami Vistuli. Przedstawiciel B.H.M.S. opowiadał o uczelni, którą reprezentuje, jej ofercie oraz o korzyściach płynących ze studiowania w Szwajcarii. – Od wielu lat przyjeżdżają do nas młodzi ludzie z całego świata, by studiować turystykę, hotelarstwo oraz sztukę kulinarną – mówił nasz gość.  – Szwajcaria to rozpoznawalna i uznana marka w dziedzinie kształcenia w tym obszarze, a szwajcarski dyplom jest jak Mercedes – lepiej wygląda, a jeśli dodamy do tego referencje zawodowe zdobyte podczas praktyk w szwajcarskiej firmie, to twoje CV będzie doskonałe – podkreślił Martin Wyler.

W ramach współpracy z B.H.M.S. studenci Vistuli mogą wyjechać do Szwajcarii i studiować przez rok w Lucernie, zdobyć podwójny lub potrójny dyplom (Vistula, B.H.M.S. i Robert Gordon University – B.H.M.S. wystawia podwójny dyplom z Gordon University) oraz cenione referencje zawodowe. – B.H.M.S. to bardzo dobry partner – mówi rektor SGTiH Vistula, dr hab. Jolanta Żyśko, – Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce, a naszym celem jest rozwijanie międzynarodowych programów i współpracy z zagranicznymi partnerami. B.H.M.S. jest jednym z nich – dodaje. – Dzisiaj nie możemy myśleć tylko lokalnie. Dla naszych studentów jest niezwykle ważne, aby mieć globalne możliwości– podkreśla profesor Żyśko.

B.H.M.S. jest członkiem założonej w 1928 r. grupy szkół Bénédict Switzerland, jednej z największych prywatnych organizacji edukacyjnych w Szwajcarii, która każdego roku kształci ponad 15 000 studentów. Misją uczelni jest zapewnienie wyższego wykształcenia tym, którzy chcą odnieść sukces. Prowadzi edukację na najwyższym poziomie w zakresie sztuki kulinarnej oraz zarządzania w branży turystycznej i hotelarskiej. We współpracy z Robert Gordon University of Aberdeen w Wielkiej Brytanii oferuje tytuł Bachelor of Arts, dyplom MBA/PGD oraz tytuł MBA.