Już po raz trzeci w historii Grupy Uczelni Vistula (Europejski Wydział Sztuk) uczestnicy konkursu Vistula International Art & Design Competition puścili wodze fantazji, uwolnili swoją kreatywność i pokazali swoją perspektywę. 5 września br. w siedzibie Uczelni odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom wyróżnionym przez jury. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w murach uczelni tak świetnych młodych artystów.

Tematem tegorocznego konkursu była perspektywa, czyli metoda prezentacji przestrzeni na płaszczyźnie, ale także perspektywa w szerszym rozumieniu, społecznym, historycznym, metafizycznym. Młodzi artyści mieli szansę wygrać stypendia edukacyjne w wysokości 100%, 60% i 30% rabatu w czesnym za cały okres studiów w Grupie Uczelni Vistula oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych. Konkurs był również doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, rozwoju talentu, a także poznania pasjonatów sztuki z całego świata.

Przedmiotem konkursu były prace fotograficzne, prace plastyczne i wizualizacje architektoniczne związane z tematem konkursu.

Otrzymaliśmy 217 zgłoszeń od autorów z 32 krajów, łącznie oceniano 465 prac.
Jury konkursu, w skład którego wchodzili: Antoni Fałat – Dziekan Europejskiego Wydziału Sztuk (malarstwo), Sait Cetindag – Wicekanlcerz ds. Studenckich i Socjalnych Grupy Uczelni Vistula, Roman Lipiński – Prodziekan Europejskiego Wydziału Sztuk (fotografia), Jolanta Johnsson – Wykładowca Europejskiego Wydziału Sztuk (projektowanie), Zuzanna Lewandowska – Wykładowca Europejskiego Wydziału Sztuk (ilustracja), Agnieszka Starzyk – Wykładowca Europejskiego Wydziału Sztuk (architektura), wyłoniło 3 zwycięzców, a 12 uczestników otrzymało wyróżnienia.

pierwsze miejsce zajęła Martina Biccheri (Włochy),
drugie miejsce – Olga Makhova (Ukraina),
trzecie miejce : Joanna Kopeć (Polska).
Wśród wyróżnionych osób znaleźli się przedstawiciele Polski, Ukrainy, Włoch, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hongkongu. Po uroczystej ceremonii rozdania nagród finaliści pojechali na 7 dniowe warsztaty artystyczne do ośrodka wypoczynkowego „Ogonki” (Mazury), w czasie których będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem fachowców: Romana Lipińskiego, Prodziekana Europejskiego Wydziału Sztuk oraz Magdy Cybulskiej, grafika.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że konkurs Vistula International Art & Design Competition otworzył nową perspektywę w ich życiu.

Wystawę prac laureatów można oglądać w ART ZONE VISTULA UNIVERSITY (1 piętro, kampus Uczelni przy ulicy Stokłosy 3).

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: