10 stycznia, w samo południe, w gmachu Grupy Uczelni Vistula odbyło się ogłoszenie wyników XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

– To dla nas honor i wielka satysfakcja, że możemy gościć w naszej uczelni tak znakomitych gości – powiedział prof. Wawrzyniec Konarski, pełnomocnik Rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula, politolog i analityk polityki w mediach polskich i światowych. – W wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie blisko 50 najlepszych liceów i techników z całej Polski. Laureatom tegorocznego rankingu gratulowali parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, rektorzy i prorektorzy szkół wyższych, dyrektorzy OKE, reprezentanci komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, przedstawiciele władz samorządowych i edukacyjnych.

Ogłoszenie tegorocznych wyników rankingu poprzedziły mini-wykłady i warsztaty.

W programie były między innymi:

Gra edukacyjna: Wygraj swoją karierę
Uczelniane Biuro Karier pokazało, jak wspiera rozwój kompetencji naszych studentów i jak działają wybrane narzędzia. Goście poznali nasz portal E-Kariera, mogli wykonać test kompetencji oraz wziąć udział w grze edukacyjnej i…..WYGRAĆ SWOJĄ KARIERĘ.

Data scientist – najseksowniejszym, wg Harvard Business Review, zawodem XXI wieku
Prof. Krzysztof Rybiński wygłosił wykład nt. wykorzystania sztucznej inteligencji do  rozwiązywania problemów z zakresu ekonomii i zarządzania.

Cyfrowa edukacja – jak kształtować kompetencje przyszłości
Prof. Marlena Plebańska, jedna z prekursorek polskiej e-edukacji opowiedziała o rozwoju kompetencji cyfrowych i zawodach przyszłości.

Coaching stylu życia
Prof. Jolanta Żyśko, Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji przedstawiła awangardowy projektowy – nowy kierunek studiów magisterskich Coaching Stylu Życia.

Jak kształcić i rozwijać kompetencje
Mgr Anna Rękawek z Instytutu Zarządzania AFiB Vistula i uczelnianego Biura Karier zachęcała by poznawać swoje kompetencje, ponieważ jest to warunek osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.

Uroczystą Galę uświetnił program artystyczny podkreślający międzynarodowy charakter uczelni. Na scenie wystąpiła  He Xijing, chińska i międzynarodowa mistrzyni Wushu oraz studenci z Kazachstanu, którzy zaprezentowali tradycyjny taniec spod gór Ałtaju i Tien Szan.

Zajrzyj na nasz profil na FB (Grupa Uczelni Vistula) i obejrzyj relację z wydarzenia.