GMID Aktualnosci

4 kwietnia będziemy obchodzić Global Meetings Industry Day. Z tej okazji Koło Naukowe Turystyki Biznesowej „2B” Grupy Uczelni Vistula organizuje w warszawskim hotelu Sound Garden wydarzenie pod hasłem „The future of #eventprofs”. Goście z branży spotkań oraz studenci będą rozmawiać o tym, jak zmienia się świat spotkań i jaka jest jego przyszłość.

Światowy Dzień Przemysłu Spotkań jest inicjatywą Koalicji Meetings Mean Business, która skupia fanów przemysłu spotkań na sześciu kontynentach, w ponad czterdziestu krajach. Celem jest pokazanie rzeczywistego wpływu spotkań biznesowych, konferencji, konwencji, wyjazdów motywacyjnych, targów i wystaw na ludzi, przedsiębiorstwa i całe gospodarki.

W 2018 r. odbyło się z okazji Światowego Dnia Przemysłu Spotkań 206 zarejestrowanych wydarzeń: wiece, konferencje prasowe, panele dyskusyjne, eventy edukacyjne i prezentacje nagród. W tym roku wydarzeń ma być ich całym świecie jeszcze więcej.

Przemysł spotkań dynamicznie rośnie. Jego wartość szacuje się na 2,65 bln dolarów a na całym świecie kreuje miliony miejsc pracy.