Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu weszła w skład Grupy Uczelni Vistula. W efekcie powstał wielouczelniany, ogólnopolski ośrodek naukowy o dużym potencjale badawczym, kształcący prawie 7000 studentów, oferujący 30 kierunków I, II stopnia i inżynierskich, 2 programy MBA, 60 kierunków studiów podyplomowych.

Grupę Uczelni Vistula tworzą Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji. Z Grupą współpracuje także Polish Open University. To uczelnie działające w Warszawie i Krakowie. Dzięki fuzji z Wyższą Szkołą Handlową Grupa rozszerza swój zasięg na Dolny Śląsk.

– Utworzenie siedziby Grupy we Wrocławiu idealnie wpisuje się w naszą strategię. Jednym z jej celów jest kształcenie na najwyższym poziomie nowych kadr dla biznesu. We Wrocławiu jest doskonale rozwinięta branża IT, finansowa czy logistyczna, a my zamierzamy dostarczyć im wykwalifikowanych pracowników – zauważa Arif Erkol, kanclerz Akademii Finansów i Biznesu Vistula. I dodaje – Współpraca uczelni w ramach Grupy stwarza także możliwości poszerzenia oferty kierunków studiów Wyższej Szkoły Handlowej o te, które świetnie sprawdzają się w Warszawie, ale są też potrzebne firmom na Dolnym Śląsku.

Fuzja jest odpowiedzią na warunki panujące na rynku. – Wszyscy mamy świadomość, że niż demograficzny będzie zagrażał uczelniom, zwłaszcza tym niepublicznym. Tylko te o największym potencjale będą mogły stanowić przeciwwagę dla uczelni publicznych. Odpowiedzią na taki stan rzeczy jest zintegrowanie rynku edukacji i stworzenie silnego ośrodka akademickiego, co realizujemy właśnie w ramach Grupy Uczelni Vistula – podkreśla prof. Krzysztof Rybiński, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Dzięki połączeniu z WSH, Grupa Uczelni Vistula wykorzysta własny kapitał intelektualny jeszcze lepiej niż do tej pory. Znani wykładowcy poprowadzą zajęcia także we Wrocławiu, biuro współpracy międzynarodowej wesprze działania WSH w zakresie pozyskiwania studentów z zagranicy, a biuro karier – w zakresie relacji z biznesem. – To model, w którym każda strona wygrywa: i Grupa Uczelni Vistula, i WSH, i studenci. Co więcej, jedną z najważniejszych zalet takiego działania, jest również możliwość skonsolidowania potencjału naukowego i nakładów na badania wszystkich uczelni i stworzenie ogólnopolskiego centrum badawczego czy międzynarodowych konsorcjów oferujących usługi w zakresie nauk o zarządzaniu, bezpieczeństwie, obronności, socjologii, ekonomii, finansów, historii czy psychologii. Odbędzie się to bez zbędnej konkurencji, za to w atmosferze współpracy na rzecz nauki i biznesu – zaznacza dr Marek Kulczycki, prorektor ds. współpracy z biznesem i relacji międzynarodowych AFiBV.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: