Informatyka ze specjalnością z projektowania gier komputerowych na silniku Unreal, stosunki międzynarodowe przygotowujące do pracy w biznesie opracowane we współpracy z międzynarodowymi organizacjami eksperckimi, dziennikarstwo prasowe, którego opiekunem merytorycznym jest redakcja The Varsovian, a także możliwość zdobycia dyplomu University of London – Akademia Finansów i Biznesu Vistula rekrutacja trwa do 30.09.2015.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Od roku akademickiego 2015/2016 studenci dziennikarstwa w AFiBV mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie dziennikarstwa ekonomicznego i biznesowego oraz turystycznego. Osoby o zainteresowaniach artystycznych mogą dodatkowo uczestniczyć w zajęciach w pracowni multimediów, fotografii i grafiki artystycznej.
Uczelnia dysponuje profesjonalnym sprzętem umożliwiającym prowadzenie własnego studenckiego radia internetowego oraz telewizji. Opieka merytoryczna redakcji czasopisma The Varsovian umożliwia rozwijanie warsztatu prasowego. Z kolei dziennikarka telewizyjna Ewelina Kopic poprowadzi warsztaty doskonalące sztukę wywiadu i profesjonalnego zachowania przed kamerą.

Stosunki międzynarodowe

Studenci mogą też wybrać stosunki międzynarodowe I i II stopnia, które przygotują ich nie tylko do pracy w dyplomacji, ale przede wszystkim w sektorze prywatnym. Dlatego też wśród zajęć obowiązkowych znalazły się m.in. analiza polityki międzynarodowej, marketing polityczny, zarządzanie, public relations, negocjacje i zachowania w środowisku wielokulturowym. Studenci będą mogli wybrać specjalności I stopnia: Studia europejskie, Global Relations, czy na studiach II stopnia – Międzynarodowe relacje biznesowe oraz Studia strategiczne. Program nauczania na stosunkach międzynarodowych został opracowany we współpracy z polskimi i międzynarodowymi organizacjami eksperckimi, takimi jak Carnegie Council for Ethics in International Affairs (Nowy York), Transatlantic Academy (Wszyngton DC) czy Centrum Stosunków Międzynarodowych (Warszawa). Dzięki temu studenci będą mogli starać się o prestiżowe praktyki i staże. Zajęcia poprowadzą praktycy: politycy i dyplomaci, jak: Andrzej Olechowski, Jan Truszczyński, Marek Grela, Jerzy M. Nowak czy Bartłomiej E. Nowak.

Wiedza studentów stosunków międzynarodowych może być szeroko wykorzystywana nie tylko w dyplomacji, ale również w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Obecnie każda globalna firma posiada w swojej strukturze dział zajmujący się polityką międzynarodową. Umiejętność przeprowadzenia inteligentnej analizy politycznej i lobbingu na rzecz danych rozwiązań może otworzyć absolwentowi stosunków międzynarodowych drzwi do błyskotliwej kariery – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Informatyka

Z kolei Studenci Informatyki na specjalności „Gry komputerowe” będą pracować na silniku Unreal. Podczas zajęć z ekspertami z Simulation Games Manufacture poznają nie tylko tajniki projektowania i programowania gier, ale także nauczą się tworzyć scenariusze oraz zarządzać projektami. Poznają zagadnienia związane z własnością intelektualną czy pozyskiwaniem licencji. W SGM wezmą udział w game jamach – kilkunastogodzinnych sesjach projektowania gier. Dodatkowo na najlepszych studentów czekać będą praktyki w siedzibie firmy, gdzie pod okiem specjalistów zdobędą cenne doświadczenie zawodowe. Co ciekawe AFiBV jako jedyna uczelnia w Polsce jest oficjalnym partnerem edukacyjnym firmy Epic Games, dostawcy silnika Unreal. W efekcie studenci nieodpłatnie korzystają z pełnych wersji programów, na których będą się uczyć sztuki projektowania gier, programowania oraz level designu.
Dodatkowo, studenci grafiki i informatyki AFiBV mają możliwość wyboru zajęć z projektowania 3D, podczas których na potrzeby nauczania informatyki w technikach, tworzą animacje i wizualizacje komponentów komputera, jak DVD, pamięć RAM, płyta główna.

W AFiBV można również zdobyć dyplom University of London. Studenci mogą w AFiBV wybrać następujące kierunki studiów
I stopnia University of London (UoL), przygotowane przez London School of Economics and Political Science (LSE) – jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie: Accounting and Finance, Business and Management, Development and Economics, Economics, Economics and Finance, Economics and Management, International Relations, Mathematics and Economics. Studenci uczą się po angielsku, z sylabusów i według ścisłych wytycznych obu londyńskich uczelni.

Zapoznaj się z naszą
OFERTĄ DYDAKTYCZNĄ