Piknik Aktualnosci1

Będą pokazy, eksperymenty i doświadczenia, nauka i zabawa. Już 11 maja na PGE Narodowym odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik pod hasłem „My i maszyny”. To największa w Europie jednodniowa plenerowa impreza prezentująca naukę oraz nowe technologie.

My też tam będziemy. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) zaprasza do swojego stanowiska G04 w galerii.

Nasi wykładowcy i studenci pokażą, że najdoskonalszą maszyną jest człowiek. By działała ona długo i sprawnie potrzebuje jednak ruchu. Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowia i dobrego samopoczucia każdego człowieka.

Bawmy się ruchem

Nawet proste zabawy rekreacyjne mają doskonały wpływ na nasze zdrowie. Zaprosimy więc uczestników pikniku do gry z wykorzystaniem robota do dysko golfa. Taka zabawa kształtuje zwinność i koordynację oraz integruje. Udział może wziąć każdy – bez względu na umiejętności techniczne, sprawność fizyczną i wiek.

Doskonalenie sprawności fizycznej z wykorzystaniem maszyn

Mierzenie aktywności fizycznej i składu masy ciała było kiedyś domeną specjalistów. Dziś możemy to robić sami. Na stanowisku Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zaprezentujemy cykloergometr rowerowy i wioślarski. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją wydolność i zmierzyć podstawowe parametry fizjologiczne. Będzie też możliwość zbadania składu ciała przy użyciu wagi impedancyjnej.

Serdecznie zapraszamy

11 maja 2019 roku, w godz. 11:00 -20:00, Stadion „PGE Narodowy” w Warszawie, stoisko G04.