Shutterstock 1048386523

Z wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że pani Katarzyna Błaszczyk, wykładowczyni kierunku Dietetyka na Wydziale Turystyki i Rekreacji Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawnej Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji) uzyskała stopień naukowy doktora.

Obrona rozprawy doktorskiej pt. „Działanie beta-glukanów owsa w stanach zapalnych jelit – badania modelowe” odbyła się na Wydziale Nauk o Żywności i Konsumpcji  w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Recenzenci podkreślili niezwykle wysoką wartość badań przeprowadzonych przez dr Błaszczyk i nowatorski charakter jej pracy, która może być punktem wyjścia do dalszych dociekań na temat patomechanizmu wywołującego nieswoiste zapalenie jelit i chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz skutecznych metod leczenia tych chorób.

W imieniu pracowników Wydziału Turystyki i Rekreacji i całej społeczności Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula składamy doktor Katarzynie Błaszczyk serdecznie gratulacje. Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszym rozwoju zawodowym.

Dr Katarzyna Błaszczyk jest biologiem i dietetykiem, autorką i współautorką kilku publikacji naukowych oraz kierownikiem i wykonawcą grantów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest laureatką wielu wyróżnień, w tym dwukrotnie nagrody Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz nagrody I stopnia za osiągnięcia naukowe.