Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło 3 września b.r. uchwałę o pozytywnej ocenie programowej na kierunku Filologia prowadzonym w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym.

Stwierdzono, że wszystkie wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej zostały spełnione.

Wysoko oceniono poziom zajęć dydaktycznych oraz zaangażowanie wykładowców w proces nauczania. Kadra wydziału zebrała pochwały za działalność managerską i popularyzatorską w zakresie kultury (literatura, film, teatr) oraz za doświadczenie w zakresie przygotowywania i prowadzenia egzaminów certyfikowanych z języków obcych ( TOEFL, TOEIC i in.).

Komisja, która wizytowała uczelnię stwierdziła, że AFiB Vistula jest uczelnią międzynarodową w pełnym tego słowa znaczeniu. Doceniony został mechanizm systematycznego i kompleksowego wsparcia studentów, a w szczególności zapewnienie studentom możliwości korzystania z nieodpłatnej pomocy i konsultacji lekarskiej.

Polska Komisja Akredytacyjna jest instytucja państwową, która działa na rzecz zachowania jakości kształcenia w ramach systemu szkolnictwa wyższego. Sprawdza, czy uczelnie spełniają warunki do prowadzenia studiów, weryfikuje programy nauczania, stan kadry akademickiej, infrastrukturę oraz system wsparcia studentów w procesie uczenia się, prowadzenia badań i wchodzenia na rynek pracy.

Gratulujemy!