UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Studia na kierunkach prowadzonych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula po raz kolejny przechodzą przez weryfikację Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która potwierdza wysoką jakość kształcenia.

Prezydium PKA podjęło 11 marca b.r. uchwałę o pozytywnej ocenie programowej na kierunkach Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowość na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Stwierdzono, że wszystkie wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej zostały spełnione.

We wnioskach podkreślono, że studia na wizytowanych kierunkach odpowiadają założeniom strategii AFiB Vistula. Kształcenie studentów prawidłowo zaś nawiązuje do misji i wizji rozwoju uczelni, które zostały opracowane z uwzględnieniem potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności zawodowego rynku pracy. PKA wysoko oceniła też kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwróciła uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, żywą współpracę z instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne i systematyczne działania w zakresie wspierania studentów.

Ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej jest obowiązkowa i wszystkie uczelnie w Polsce poddają się jej co kilka lat.