Dni otwarte online już od 24.08.2020

Zapisz się

W trosce o zdrowie całej społeczności akademickiej Rektorzy Uczelni Vistula przedłużają formułę zajęć online do końca semestru letniego roku akademickiego 2019/2020

Do końca semestru odwołane są też wszystkie wydarzenia o charakterze zbiorowym oraz wymiana akademicka i wyjazdy służbowe do innych krajów.

To trudny czas, który wymaga wspólnego wysiłku i nadzwyczajnych działań. Poniżej są niezbędne informacje i wskazówki.

Pandemia koronawirusa oraz jego konsekwencje społeczne i ekonomiczne mogą być bardzo bolesne. Wiemy, że część z was znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, w tym również materialnej.
Pamiętajcie, nie jesteście sami z waszymi troskami. Vistula nie zostawi was w potrzebie. Nasz bogaty system stypendiów i zapomóg, który jest dostępny od początku pandemii, pomoże wam przetrwać ten trudny czas. Każda udokumentowana prośba o pomoc materialną jest rozpatrywana indywidualnie, żadna nie została dotąd odrzucona. Nie zwlekajcie. Wszystkie informacje znajdziecie pod linkiem: https://www.vistula.edu.pl/student/stypendia.

 • Dziś najważniejsze jest dla nas twoje bezpieczeństwo i zdrowie. Zostań więc w domu. Nie wychodź bez potrzeby, bo jeśli spotykasz się z innymi, sprawiasz, że koronawirus się rozprzestrzenia, a liczba chorych rośnie. Nie ma tylu łóżek, respiratorów, lekarzy i pielęgniarek, aby każdy otrzymał pomoc. Pamiętaj zostając w domu ratujesz życie innym.

  • Dziekanat i inne działy administracji

   Dziekanat Uczelni Vistula pracuje w trybie ograniczonego kontaktu ze studentami.

   W razie konieczności powinieneś działać wg następującego schematu:

   • najpierw skontaktuj się mailowo lub telefonicznie ze swoim opiekunem kierunku;
   • podczas rozmowy lub na podstawie e-maila ustalamy, jakie są twoje realne potrzeby i w jaki sposób jesteśmy w stanie ci pomóc.

   Studenci, którzy nie umówili się wcześniej na spotkanie, nie będą przyjmowani i obsługiwani.

   Aktualne kontakty do Opiekunów kierunków tutaj

   KONTAKT DO DZIEKANA

   Wypożyczalnia Biblioteki Uczelni Vistula jest otwarta. Termin zwrotu wypożyczonych książek 30.06.2020 jest ostateczny i nie zostanie przedłużony – szczegóły TUTAJ.

   Kwestura obsługuje studentów mailowo: kwestura@vistula.edu.pl 

   Wpłaty
   Prosimy o dokonywanie wpłat na odpowiednie konto bankowe uczelni (PLN lub EUR) lub we wpłatomacie na terenie uczelni (PLN).

  • Nauczanie online – Platon

   Do końca semestru letniego nauczanie odbywa się ONLINE na platformie PLATON.

   Wszelkie pytania, problemy i wątpliwości możesz zgłaszać w Dziale Edukacji Cyfrowej: elearning@vistula.edu.pl,
   22 45 72 382.

  • Pomoc materialna

   Jeżeli pandemia COVID -19 spowodowała znacznie pogorszenie sytuacji materialnej studenta, może on ubiegać się o ZAPOMOGĘ. O zapomogę można ubiegać się w semestrze letnim r.a. 2019/2020 wielokrotnie, a więc nawet wówczas, gdy w bieżącym roku akademickim student już dwukrotnie skorzystał z zapomogi. Prawo do zapomogi, po złożeniu udokumentowanego wniosku (więcej –https://www.vistula.edu.pl/student/stypendia) mają:

   1. Wszyscy studenci, zarówno krajowi jak i zagraniczni, którzy spełniają podstawowe warunki do ubiegania się o pomoc materialną ze środków z budżetu państwa.
   2. Wszyscy studenci zagraniczni, którzy rozpoczęli studia w r.a. 2019/2020 (wystarczy przedstawić standardową dokumentację zapomogi).

   Wniosek o zapomogę należy składać przez usos web studenta.

   Jeżeli student nie ma pewności, czy przysługuje mu zapomoga, może uzyskać indywidualną informację, opisując dokładnie swój status w korespondencji mailowej skierowanej do PATRYKA KALETY p.kaleta@vistula.edu.pl

  • Gdy jesteś chory

   Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dla uczelni informujemy, że w przypadku choroby, podejrzenia zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną, lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie zostanie określony dalszy tryb postępowania medycznego.

   Infolinia NFZ: 800 190 590

   Infolinia całodobowa: 606 108 040

   Numer alarmowy Vistuli: 501 556 557, mail: m.jasinski@vistula.edu.pl

    

   Więcej szczegółowych informacji:
   https://www.gov.pl/web/koronawirus
   https://www.gov.pl/web/koronawirus/uczniu-i-studencie–zostan-w-domu-i-ogranicz-kontakty-towarzyskie
   https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-uczelni-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem-zakazenia-koronawirusem

   Więcej informacji oraz lista oddziałów zakaźnych: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic 

  • Student sam w domu

   Nie podoba ci się, że musisz siedzieć w domu albo akademiku, prawda? Kusi cię na pewno, aby spotkać się ze znajomymi, pójść do przyjaciół na kolację albo imprezę.

   To jest jednak wyjątkowy czas. Nawet jeśli czujesz się doskonale, możesz być zarażony koronawirusem i dalej go rozsiewać, narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo osoby starsze i chore. Pokaż swoją mądrość i odpowiedzialność. Zostań w domu!

   Ten czas możesz fantastycznie wykorzystać, by rozwijać swoje kompetencje i zainteresowania. W Internecie znajdziesz kursy online najlepszych uczelni świata. Możesz też uczyć się języków obcych, czytać, poznawać najwspanialsze muzealne zbiory, oglądać filmy, zgłębiać literaturę a nawet zadbać o kondycję fizyczną. W swoim smartfonie znajdziesz aplikacje, które dadzą ci mnóstwo rozrywki.

   Uczelnie Vistula włączają się do akcji Student sam w domu zainicjowanej przez Parlament Studentów RP.

   Poznaj szczegóły: https://psrp.org.pl/student-sam-w-domu/

 • Jeśli chcesz studiować w Uczelniach Vistula, pracownicy naszego Biura Rekrutacji są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do biura osobiście lub możesz kontaktować się z nami mailowo: rekrutacja@vistula.edu.pl i telefonicznie pod numerem 22 457 24 00. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 9-17. Wesprzemy cię na każdym kroku i otoczymy troskliwą opieką.

  • Z jakiego powodu Uczelnie zostały zamknięte na miesiąc?

  Uczelnie nie zostały zamknięte, zamieniliśmy formę zajęć z klasycznej formuły na formułę online. Zrobiliśmy to z troski o naszą społeczność, by zapobiec zakażeniu koronawirusem. Postępujemy też zgodnie z wytycznymi polskich służb sanitarnych. Nikt z naszej społeczności nie zachorował, a jeśli otrzymamy taką informację w przyszłości, mamy obowiązek ją przekazać.

  • Jak będzie prowadzona edukacja zdalna?

  Wykorzystujemy platformę PLATON, za pośrednictwem której dostępne są wszystkie zajęcia. Studenci i pracownicy otrzymali szczegółowe instrukcje, jak z niej korzystać.

  • Czy wykładowcy będą umieli poradzić sobie z nowym systemem do nauki online?

  Tak. Wielu z nich korzysta z platformy od kilku lat (trzy kierunki studiów prowadzimy w pełni online), pozostali otrzymali instrukcje i zostaną przeszkoleni.

  • Czy to oznacza wydłużenie semestru?

  Nie, w tej chwili nie planujemy wydłużenia semestru.

  • Jak ta sytuacja wpłynie na studentów ostatniego semestru studiów – zakończenie roku, obrony?

  Studenci wykonują zdalnie wszystkie zadania, więc nie powinno to mieć żadnego wpływu. Wierzymy, że do czasu zakończenia roku i obron, sytuacja w Polsce zostanie opanowana.

  • Czy powinniśmy zostać w Warszawie czy lepiej wyjechać?

  Warszawa i inne części Polski są w tej chwili bezpieczniejsze niż większość miejsc w Europie. Zalecamy jednak unikanie komunikacji miejskiej i zatłoczonych miejsc.

  • Czy na Uczelni był przypadek koronawirusa?

  Nie. Gdyby był, mielibyśmy obowiązek poinformować o tym całą społeczność Uczelni.

  • Czy biblioteka i czytelnia działają normalnie?

  Biblioteka pozostanie zamknięta do 14.06. Studenci mogą korzystać z zasobów online. Wszystkie książki, które powinny być zwrócone przed 15.06 można będzie bez konsekwencji oddać po tym terminie. Prosimy o zignorowanie automatycznych wiadomości o karach za opóźnienia.

  • Czy można się umówić na spotkanie z pracownikiem Dziekanatu?

  Spotkanie jest ostateczną formą załatwienia sprawy. Prawdopodobnie możemy załatwić Twoją sprawę bez konieczności osobistego spotkania. W pierwszej kolejności napisz maila do swojego opiekuna kierunku studiów. Adresy znajdziesz na stronie https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat.

  • Jak mogę uzyskać dokumenty do wizy/karty pobytu lub zaświadczenie do pracy?

  W tym momencie większość instytucji honoruje dokumenty w wersji elektronicznej. Skontaktuj się z opiekunem kierunku w Dziekanacie, w wiadomości uwzględnij następujące informacje: numer albumu, imię i nazwisko, rodzaj potrzebnego dokumentu. Opiekun przygotuje stosowny dokument i prześle zwrotnie na Twój adres e-mail. Możemy Ci też wysłać dokumenty Pocztą, choć to dla Ciebie mniej bezpieczne rozwiązanie niż e-mail.

  • Czy będę mógł wrócić do Polski, jeśli teraz wyjadę?

  To nie zależy od nas. Polski rząd częściowo zamknął granice dla większości obcokrajowców. Na razie na 10 dni, ale z możliwością przedłużenia. Istnieje ryzyko, że studenci zagraniczni nie będą mogli szybko wrócić do Polski.

  • Jakie działania muszę podjąć, aby wznowić teraz studia?

  Skontaktuj się z opiekunem swojego kierunku w Dziekanacie. Opiekun przeprowadzi Cię przez całą procedurę wznowienia bez konieczności wizyty na Uczelni.

  • Jak mogę zmienić kierunek/tryb studiów?

  Skontaktuj się z opiekunem swojego kierunku w Dziekanacie. Opiekun przeprowadzi Cię przez całą procedurę zmiany kierunku bez konieczności wizyty na Uczelni.

  • Jaki i kiedy mogę spotkać się z dziekanem?

  W chwili obecnej nie ma możliwości osobistego spotkania się z dziekanem. W pierwszej kolejności skontaktuj się z opiekunem swojego kierunku. Prawdopodobnie opiekun udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji. Jeżeli do wyjaśnienia sprawy będzie konieczny dziekan, opiekun kierunku się z nim skontaktuje w formie telefonicznej lub mailowo.

  • Jak będą wyglądały obrony on-line?

  Obrony w trybie on-line są w tej chwili organizowane dla studentów, którzy złożyli prace do 9 marca. Każdy z nich jest umawiany indywidualnie. Liczymy na to, że obrony na zakończenie tego semestru odbędą się normalnie. 

  • Czy będę mógł dokończyć semestr w trybie on-line?

  Nauka w trybie on-line jest aktualnie planowana do końca semestru. Na razie liczymy na to, że do końca semestru sytuacja się uspokoi, ale chcemy być gotowi na każdy scenariusz, tak, żeby nasi studenci zakończyli semestr w terminie.

   

 • Zarządzenie Rektora AFiB Vistula

  Pobierz
 • Zarządzenie Rektora SGTiH Vistula

  Pobierz
Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close