Banner Glowny 870x485 Higiena

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Europie. Zagrożenia nie wolno bagatelizować, ale także nie należy siać paniki.

Informację o tym, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem można uzyskać przez całą dobę pod numerem telefonu 800 190 590.

Przypominamy, że najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest przestrzeganie zasad higieny i unikanie osób chorych.

• Unikaj kontaktu z osobami, które kaszlą i mają gorączkę.
  • Często i dokładnie myj ręce wodą i mydłem lub płynem dezynfekującym na bazie alkoholu.
  • Podczas kichania lub kaszlu używaj jednorazowych chusteczek higienicznych. Po użyciu wyrzuć chusteczkę i dokładnie umyj ręce.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych zostań w domu; poinformuj uczelnię o nieobecności drogą mailową.

Główny Inspektor Sanitarny odradza podróże do Chin, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Osoby które mają gorączkę lub kaszel czy duszności i podróżowały ostatnio do zagrożonych regionów lub miały kontakt z takimi osobami powinny zgłosić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: tel. 223-107-936 lub 223-107-904. Więcej: https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-uczelni-wyzszych-w-zwiazku-z-ryzykiem-zawleczenia-na-obszar-polski-nowego-koronawirusa-sars-cov-2