Podczas eventu studenci Grupy Uczelni Vistula mieli możliwość skorzystania z stanowisk Oculus Rift z symulacjami do wyboru i specjalnym projektem edukacyjnym. Każdy mógł na chwilę przenieść się w świat dinozaurów, odbyć przejażdżkę rollercosterem lub dotknąć i poznać układ planetarny. hghg

Dla większości było to pierwsze spotkanie z wirtualna rzeczywistością. Wszyscy byli pod wrażeniem i liczą na to, że wirtualna rzeczywistość zostanie wykorzystana w edukacji. Reakcje były pozytywne, przyniosły dużo emocji i radości, stoisko z Oculusami budziło wśród studentów duże zainteresowanie. Wielu studentów zachowywało się jakby naprawdę siedziało w pędzącym wysoko nad ziemią wagoniku, bądź było we wszechświecie.

Oculus Rift to gogle wirtualnej rzeczywistości stworzone przez firmę Oculus VR. Zostały ufundowane poprzez serwis crowdfundingowy Kickstarter, na którym uzbierano 2 437 429 dolarów. Wersja konsumencka urządzenia, Oculus Rift CV1, miała premierę 28 marca 2016 roku. Jedną z osób, które zaangażowały się w rozwój projektu gogli jest John Carmack – twórca wielu gier z gatunku first-person shooter. Urządzenie posiada 2 ekrany (po jednym na każde oko) o rozdzielczości 1080×1200 px i częstotliwości 90 Hz, zapewniając tym samym widzenie stereoskopowe.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw