DNI OTWARTE ONLINE 01-06.02

ZAREJESTRUJ SIĘ

25 listopada 2020 r. w hali sportowej Vistuli odbył się mecz koszykówki mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy – I Liga. Przeciwnikiem Vistuli był utytułowany zespół Szkoły Głównej Handlowej. Po zaciętej walce, różnicą dwóch punktów wygrali goście. Wynik meczu – 61:63. Drużyna Vistuli trenera Dariusza Sworsta jest najbardziej umiędzynarodowioną drużyną w lidze. Grają w niej studenci z Egiptu, Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Mozambiku, Kirgizji, Zimbabwe i Tadżykistanu.

Przed rozpoczęciem meczu odbyła się miła uroczystość. Dyrektor Studium WF i Sportu Jerzy Szyszko wręczył przyznane przez Pana Rektora wyróżnienia za wysoki poziom sportowy i godne reprezentowanie uczelni. Otrzymali je Volodymyr Paliichuk i Osama Ahmed. Obaj stanowią trzon drużyny, reprezentują naszą uczelnię przez cały pięcioletni okres studiów.
– Koszykówką zacząłem pasjonować się na Ukrainie – mówi Volodymyr Paliichuk, kapitan drużyny. – W Vistuli mogłem tę pasję rozwijać w doskonałych warunkach stworzonych przez uczelnię, w świetnej atmosferze i na wysokim profesjonalnym poziomie – dodaje. Osama Ahmed podkreśla doskonałą atmosferę panującą w drużynie. – Profesjonalizm trenera i emocje meczowe zawsze będą w mojej pamięci, zabiorę je do Egiptu – mówi.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę, życzymy dużo zdrowia i sukcesów.