Prof. dr hab. Elżbieta Biernacka, wykładowczyni Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula została uhonorowana Medalem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie.

Wyróżnienie zostało przyznane pani Profesor przez Senat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego za wybitny wkład w rozwój nauk przyrodniczych w Polsce.

Prof. dr hab. Elżbieta Biernacka jest ekspertem z zakresu zagospodarowania terenów zdewastowanych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na kształtowaniu środowiska ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni wykorzystywanej na cele turystyczno-rekreacyjne.

Medal został ustanowiony przez Senat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2006 roku, w 190 rocznicę powołania Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Instytucja ta była pierwszą wyższą uczelnią rolniczą na ziemiach polskich, tworząc fundamenty późniejszej SGGW.

Medal Instytutu Agronomicznego w Marymoncie jest przyznawany osobom fizycznym i ośrodkom naukowym za wybitne osiągniecia w zakresie nauk przyrodniczych.

Serdecznie gratulujemy!