Projekt kampanii społecznej – z takim wyzwaniem zmierzyli się licealiści w ramach III Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości. Dziesięć najlepszych konceptów będzie można poznać podczas finału konkursu 13 kwietnia 2015 r. w VII LO im. Z. Nałkowskiej w Krakowie. Organizatorami konkursu są Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz VII LO w Krakowie.

Problemy z samooceną wśród młodych ludzi, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, nauka po godzinach – promowanie edukacji pozaszkolnej, bezpieczeństwo uczestników ruchu, prawa konsumenckie, oszczędzanie wody, problemy z hazardem – licealiści podeszli bardzo odważnie do współczesnej rzeczywistości, projektując swoje kampanie społeczne. Sami też określali ich temat, ważne było jedno – powinien zawierać się w haśle „Możesz zmienić świat na lepszy”.

– Takie zadania CSR realizują najczęściej duże agencje, uczniowie poradzili sobie z nimi naprawdę dobrze – zauważa dr Agnieszka Knap-Stefaniuk, dziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii Finansów i Biznesu Vistula. – Cieszy nas, że licealiści tak odpowiedzialnie podeszli do konkursowego zadania. Chcieliśmy dać im szansę na wykorzystanie ich wiedzy i talentu w praktyce, a także zachęcić ich do przedsiębiorczych postaw. Wszystko wskazuje na to, że się udało – podkreśla dr Knap-Stefaniuk.

Do finału zakwalifikowane zostały prace uczniów z Andrychowa (Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie), Tarnowa (I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego), Olkusza (I Liceum Ogólnokształcące im. Króla K. Wielkiego, Zespół Szkół nr 4), Limanowej  (Technikum im. ks. prof. J. Tischnera), Zakopanego (Technikum nr 2 w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych), Wadowic (Zespół Szkół nr 3 im. prof. J. Tischnera) oraz Krakowa (V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego, XI Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1).

Spotkanie finałowe odbędzie się 13 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-18.00, w VII LO w Krakowie (ul. Skarbińskiego 5). Oprócz kampanii CSR uczestnicy zapoznają się z Małopolskim programem stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych, o którym opowie Monika Wrzosek z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Ewa Dziadyk przedstawi działalność Fundacji Anny Dymnej, a dr Marcin Urbaniak z AFiBV omówi założenia biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Małopolski Turniej Przedsiębiorczości jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Procesu Dydaktycznego w Zakresie Przedsiębiorczości, zainaugurowanego w 2006 r. przez Polish Open University – obecnie Akademię Finansów i Biznesu Vistula. Dodatkowe informacje: TUTAJ

Kliknij w pobierz PROGRAM

Patronat honorowy: