Piknik Aktualnosci

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) ponownie weźmie udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. To największa w Polsce oraz Europie jednodniowa plenerową impreza prezentująca naukę i nowe technologie, poświęcona upowszechnianiu nauki i przyczyniająca się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy.

W tym roku w wydarzeniu będzie uczestniczyć około 200 instytucji z Polski oraz z całego świata. Nasza uczelnia zaprezentuje wyjątkowe maszyny – robot do gry w dysko-golfa oraz cykloergometr wioślarski i rowerowy. Wyjaśnimy, jak te urządzenia działają i dlaczego mają zbawienny wpływ na naszą kondycję i zdrowie. Będziemy mówić o maszynach i zachęcać do ich wypróbowania  ponieważ Piknik odbędzie się pod ekscytującym hasłem „My i maszyny”.

– Jesteśmy przecież cywilizacją maszyn – podkreśla wybitny fizyk, prof. Łukasz A. Turski, popularyzator nauki i publicysta. – Żyjemy z nimi w symbiozie tak głębokiej, że nawet tego nie zauważamy. Przez wieki rozwoju nauczyliśmy się, jak tworzyć, wykorzystywać i dbać o maszyny – przekonani, że bez nich nie damy sobie rady.

Podczas Pikniku zostaną pokazane przeróżne maszyny. Będą też prezentowane ciekawe eksperymenty i doświadczenia naukowe.

Przestrzeń na PGE Narodowym będzie podzielona na siedem tematycznych stref:

• przyszłość;
  • cywilizacja;
  • zdrowie;
  • kultowe eksperymenty;
  • goście zagraniczni;
  • “zrób to sam” ;
  • strefę rodzinną.

Piknik Naukowy uczy i bawi, pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia.

11 maja 2019 roku, w godz. 11:00 -20:00, PGE Narodowy

Wstęp jest bezpłatny