Dr Paweł Opaliński, wykładowca Europejskiego Wydziału Sztuk AFIB Vistula został uhonorowany Świętokrzyską Nagrodą Kultury I stopnia za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej.

Świętokrzyskie Nagrody Kultury co roku przyznawane są przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego osobom i instytucjom, które mają szczególne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Paweł Opaliński – absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi – jest autorem kampanii reklamowych i projektów graficznych wielu publikacji (w tym kilkunastu layoutów prasowych), ilustratorem i fotografikiem. Od 2008 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, za twórczość fotograficzną otrzymał szereg nagród, w tym m.in.: dziesięciokrotnie honorowe wyróżnienia International Photo Awards – International Photographer of the Year /USA, Monochrome Awards/UK i Prix de la Photographie Paris, dwukrotnie złote medale Federation Internationale de l’Art Photographique, Złotą Plakietę Ministra Kultury i Sztuki, dwukrotnie Grand Prix konkursu im. Jana Sunderlanda, Grand Prix Biennale Fotografii Górskiej i Grand Prix Cyberphoto.

W latach 2011-2014 pełnił funkcje wiceprezesa Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach i członka Rady Artystycznej Zarządu Głównego ZPAF w Warszawie.

Fot. www. Sejmik.kielce.pl

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl/item/47363-kultura