Najlepszego z najlepszych wybrano już po raz 14! W gali finałowej na Zamku Królewskim wzięła udział szefowa MEN.

Katarzyna Nowak-Zawadzka jest pedagogiem szkolnym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie.

– Pani Katarzyna bardzo skutecznie opiekuje się dziećmi, które tego najbardziej potrzebują. Czapki z głów! – powiedziała w trakcie uroczystości Joanna Kluzik-Rostkowska.

Efektów pracy Pani Katarzyny nie można mierzyć wynikami konkursów i olimpiad. Stara się walczyć o każde dziecko. Przykład? 11-letni Łukasz, którego sąd postanowił umieścić w ośrodku socjoterapeutycznym oddalonym o ponad 300 km od domu. Sąd tak postanowił z powodu problemu alkoholowego matki i trudnych warunków mieszkaniowych. Katarzyna Nowak-Zawadzka odnalazła jednak ojca chłopca i przekonała go o szkodliwości tej decyzji. W opozycji do kuratora udało się jej przekonać sąd do zmiany decyzji, zobowiązania ojca do opieki nad synem, a matkę do podjęcia leczenia. Chłopiec ukończył szkołę i teraz uczy się w szkole zawodowej.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula ufundowała studia podyplomowe na wybranym kierunku.

Foto:http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19022628,nauczycielka-roku-juz-czwartoklasisci-bywaja-uzaleznieni-od.html

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw