Jeśli kończysz właśnie szkołę średnią i chcesz zostać studentem filologii angielskiej albo hiszpańskiej, Akademia Finansów i Biznesu Vistula ma dla ciebie wyjątkową propozycję. Jeśli weźmiesz udział w naszym konkursie, możesz studiować przez rok za darmo.

Konkurs jest skierowany do tegorocznych maturzystów, którzy chcą studiować filologię angielską lub hiszpańską, opanować język, poznać kulturę danego obszaru i zdobyć umiejętności niezbędne w relacjach biznesowych. Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody:

• I miejsce – zwolnienie z opłat czesnego podczas pierwszego roku studiów;
  • II miejsce – laptop;
  • III miejsce – tablet.

Jeśli interesuje cię język, historia i kultura Anglii oraz Stanów Zjednoczonych napisz po angielsku opowiadanie, w którym kluczową rolę odgrywa znajomość kultury/literatury anglojęzycznej oraz pojawia się wątek chiński, albo przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów, również po angielsku.

• Do you agree with the following statement by Benjamin Franklin: „Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety”? Discuss why Franklin was or was not right, in his time and today.
  • Discuss the following statement by Mark Twain, taking into account the context in which he wrote it (1872 America) and whether it is still valid today: “A disorderly Chinaman is rare, and a lazy one does not exist. So long as a Chinaman has strength to use his hands, he needs no support from anybody; white men often complain of want of work, but a Chinaman offers no such complaint; he always manages to find something to do.”
  • Discuss the following statement by Geoffrey Willans: “You can never understand one language until you understand at least two.”

Jeśli z kolei interesuje cię język, historia i kultura Hiszpanii oraz państw latynoamerykańskich, napisz w języku polskim pracę, w której odnosisz się do jednego z poniższych cytatów (możesz się z nim zgadzać lub nie, ale pamiętaj, by dobrze uzasadnić swoje stanowisko).

• „Hiszpania jest wszędzie, gdzie świeci słońce!” (Juan Sebastian del Cano)
  • „Nigdy nie pojmiesz jednego języka, zanim nie zrozumiesz przynajmniej dwóch.” (Geoffrey Willans)
  • „Literatura to coś najlepszego, co wymyślono dla obrony przed złym losem.” (Mario Vargas Llosa)
  • „Powoli umiera ten, kto nie podróżuje, kto nie czyta, ten kto nie słucha muzyki.” (Pablo Neruda)

Praca powinna liczyć od 600 do 1200 słów. Należy ją przesłać, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i zdjęciem lub skanem zgody na przetwarzanie danych osobowych, do 15 lipca 2020 r. na adres m.sulmicki@vistula.edu.pl.

Więcej informacji możesz znaleźć w regulaminie. W razie pytań, prosimy o kontakt: m.sulmicki@vistula.edu.pl.

Powodzenia!

• Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy