Już uczniowie gimnazjów i liceów mogą być bardzo dobrymi przedsiębiorcami. Sprawnie potrafią prowadzić portal internetowy, zorganizować akcję charytatywną czy wystawę. Pokazały to wyniki rozstrzygniętego w ostatnich dniach konkursu Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości, zorganizowanego przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula z Warszawy.

10 lipca rektor AFiB Vistula prof. Krzysztof Rybiński spotkał się z laureatami Konkursu MIP i wręczył im nagrody. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Mogły wziąć w nim udział małe zespoły, które nadesłały krótką relację filmową ze swoich przedsięwzięć o charakterze zarobkowym, charytatywnym, sportowym lub hobbistycznym. Filmowe relacje ze zwycięskich przedsięwzięć można zobaczyć na www.dap.edu.pl.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął trzyosobowy zespół nastolatków, który prowadzi portal gier www.timik.pl : Paulina Potok, Dominik Kołodziejczyk i Grzegorz Miąc. Zaczynali jako zwykli użytkownicy, potem zaczęli ulepszać serwis a obecnie na nim zarabiają. Co ciekawe, nigdy wcześniej nie spotkali się w „realu”, ponieważ mieszkają w różnych miastach, jedna osoba z trójki przebywa na stałe w Wielkiej Brytanii a inna – porusza się na wózku inwalidzkim.
Zwycięzcy konkursu otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe, między innymi tablety.

– To bardzo ważne, by inspirować młodych ludzi do działania, ponieważ tylko tak zbiorą cenne doświadczenia i wzmocnią motywację do bycia przedsiębiorczym, co zaprocentuje w ich dorosłym życiu. Takich młodych ludzi chcemy dowartościować i promować, biznesu nie da się nauczyć siedząc w ławce – powiedział prof. Rybiński.

Organizatorem konkursu była Akademia Finansów i Biznesu Vistula a sponsorem nagród – Fundacja Banku Zachodniego WBK i Project Management Institute Poland Chapter.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw