Mobilna Strategia Dla Twojej Firmy - Uczelnia Vistula

Nauczyciele języka chińskiego Klasy Konfucjańskiej w Grupie Uczelni Vistula mają ogromną satysfakcję. Koszykarze polskiej reprezentacji poprosili, aby to oni nauczyli ich, jak powiedzieć po chińsku „Jedziemy do Chin na mistrzostwa świata”.

Zadanie zostało wykonane. Nauczyciele otrzymali list z podziękowaniem od Prezesa Polskiej Federacji Koszykówki a także prezenty: piłkę do kosza oraz koszulki z autografami członków drużyny.

Udział w koszykarskim mundialu w Chinach to  wielki sukces polskiego sportu. Dopiero drugi raz w historii nasi koszykarze zmierzą się z najlepszymi drużynami na świecie.

Klasa Konfucjańska Grupy Uczelni Vistula jest do dyspozycji nie tylko polskich koszykarzy, ale wszystkich zainteresowanych. Prowadzi kursy języka chińskiego, przybliża kulturę Państwa Środka oraz daje możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych projektach organizowanych we współpracy z Ambasadą Chin w Warszawie. Ostatnio świętowaliśmy chiński Nowy Rok. Ponad 150-u gości wzięło udział w festiwalu lampionów.

W naszej uczelni działa też Centrum Badań Azjatyckich. Współpracujemy z chińskimi uniwersytetami, a nasi studenci biorą udział w polsko-chińskiej wymianie.