UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Uczelnie Vistula oficjalnie zawarły umowę o współpracy z UNAP – Stowarzyszeniem Narodów Zjednoczonych w Polsce. Porozumienie w tej sprawie podpisali – dr Bartłomiej E. Nowak, prezes Grupy Uczelni Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski, rektor AFiB Vistula oraz Adam Dziedzic, prezes UNA w Polsce. Organizacja ma już swoje biuro w naszym kampusie. Realizuje projekty wspierające i upowszechniające wiedzę nt. ONZ i roli, jaką odgrywa w niej Polska. Prowadzi programy z zakresu zrównoważonego rozwoju, praw człowieka, aktywności obywatelskiej, edukacji i demokracji.

Jak podkreślił Adam Dziedzic, współpraca z UNAP jest dla studentów Vistuli szansą zdobycia nowych umiejętności. Otworzy przed nimi szanse uczestnictwa w inicjatywach silnie powiązanych z działalnością ONZ w Polsce. Umożliwi też dołączenie do Stowarzyszenia z prawem 50 procentowej zniżki na opłatę członkowską.

Prezes Grupy Uczelni Vistula, dr Bartłomiej E. Nowak został powołany na funkcję przewodniczącego Rady Programowej UNAP. – Chcemy pomóc młodym ludziom zmieniać świat – powiedział. –  Chcemy być uczelnią globalnych możliwości, kształcić pokolenie przyszłych liderów – dodał.

Komentując podpisanie umowy, rektor AFiB Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski zwrócił uwagę, że świat policentryczny tworzy coraz więcej wyzwań, a organizacje globalne, takie jak ONZ, mają coraz trudniejsze zadania do wykonania. Jest więc bardzo ważne, aby mogły znaleźć w tej kwestii sojuszników. – Świat akademicki jest takim sojusznikiem – powiedział profesor Wawrzyniec Konarski. – Nasza uczelnia jest uczelnią bardzo ambitną, bardzo międzynarodową i dbającą również o to, by nasi studenci mogli w sposób sensowny i kreatywny rozwijać swoje kompetencje. Temu będzie służyć zawarcie tej umowy – podkreślił profesor Konarski.