UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ma nowe władze. Funkcję rektora objął prof. dr hab. Aleksander Ronikier, uznany naukowiec i działacz sportowy. Prorektorem został zaś Rafał Szmytke, menadżer od lat związany zawodowo z turystyką, były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Prof. dr hab. Aleksander Ronikier jest ekspertem w dziedzinie fizjologii człowieka i rehabilitacji oraz nauk o kulturze fizycznej i rekreacji. Przez lata był związany z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracował też na stanowisku profesora w Ahmadu Bello University w Nigerii. W latach 1995- 2013 piastował godność rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im.  Mieczysława Orłowicza. Były prezes AZS i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe i medycynę sportu.

Członek Rady Naczelnej Polskiej Izby Turystyki. Mistrz Polski w koszykówce w 1962 i 1967 r.

Autor ponad 60 publikacji oraz podręczników akademickich. Recenzent licznych projektów badawczych Komitetu Badań Naukowych, prac doktorskich i habilitacyjnych oraz nominacji profesorskich.

Rafał Szmytke jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji UW. Posiada również tytuł Master of Business Administration – Rotterdam School of Management. Doświadczenie zdobywał na kierowniczych stanowiskach w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, Ministerstwie Zdrowia oraz jako pracownik naukowy w AWF w Warszawie. W latach 2001-2016 pracował w Polskiej Organizacji Turystycznej, od roku 2008 do 2016, pełnił funkcję jej prezesa.

Z turystyką jest związany od lat nie tylko zawodowo, ale także społecznie. Był między innymi współorganizatorem Ogólnopolskiego Rajdu „Palmiry” oraz przewodniczącym Sportowego Centrum Survivalu i Eksploracji. Ma na swoim koncie liczne publikacje z zakresu turystyki kwalifikowanej. Jest instruktorem sportu, posiada patent żeglarza jachtowego, licencję pilota paralotniowego oraz płetwonurka II stopnia CMAS oraz PADI. W ramach prowadzonej działalności społecznej jest również instruktorem harcerskim w stopniu harcmistrza.