UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

Grupa Uczelni Vistula, w skład której wchodzą Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa, składa wyrazy najwyższej solidarności i wsparcia obywatelom Ukrainy w tym szczególnie trudnym dla nich okresie.

Vistula zawsze była miejscem, któremu przyświecały zasady tolerancji, dialogu, wzajemnego szacunku, uczenia się od siebie i współpracy na rzecz wspólnego dobra. Dzięki temu zbudowaliśmy prawdziwie międzynarodowe środowisko naszych studentów, absolwentów i kadry akademickiej. Agresja Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, naruszenie jej suwerenności terytorialnej i aneksja części terytorium, są nie tylko pogwałceniem fundamentalnych norm prawa międzynarodowego i tragedią dla obywateli Ukrainy i naszych studentów. Uderzają również w wartości dla nas najcenniejsze.

Stanowczo potępiamy takie działania, wzywamy do ich zaprzestania, deeskalacji konfliktu i działań na rzecz pokoju i wspólnego bezpieczeństwa. Z naszej strony dołożymy starań, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wszelkiej możliwej pomocy studentom ukraińskim. Jesteśmy z Was dumni i zawsze będziemy Was wspierać!

Dr Agnieszka Górska, Rektor Olsztyńskiej Szkoły Wyższej
Dr Roman Fulneczek, prof. WSH, Rektor Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu
Dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiBV, Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Prof. dr hab. Aleksander Ronikier, Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula