Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach – w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji powstała pierwsza w Polsce międzynarodowa Turystyka i Rekreacja. Na prowadzone po angielsku dzienne studia magisterskie zostanie przyjętych tylko czterdzieści osób, w tym dziesięciu Polaków.

Od połowy października na zinternacjonalizowanym kierunku Turystyka i Rekreacja w SGTiR będą prowadzone cztery specjalizacje menadżerskie: hospitality management, event management, sport management i gastronomy management. Program każdej z nich opracowano we współpracy z międzynarodową kadrą dydaktyczną, zgodnie z najnowszymi globalnymi trendami w edukacji wyższej. Opiekunami specjalizacji będą obcokrajowcy m.in. dr Christos Anagnostopoulos z Molde University College w Norwegii oraz, Rob Davidson z brytyjskiej MICE Knowledge i Ruud Janssen TNOC w Szwajcarii.

Branża turystyczna nie zna granic i edukacja musi wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Absolwenci zinternacjonalizowanej Turystyki i Rekreacji w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji dostaną wszystkie narzędzia i wsparcie, niezbędne do pełnienia menadżerskich stanowisk na całym świecie – mówi dr hab. Jolanta Żyśko, rektor Szkoły Głównej Turystki i Rekreacji. – Projekt wpisuje się w naszą strategię umiędzynarodowiania i podnoszenia jakości kształcenia. Będziemy się też starać, żeby część zagranicznych dydaktyków na stałe dołączyła do naszej kadry – dodaje.

Oprócz wspomnianych korzyści, studenci zinternacjonalizowanej Turystyki i Rekreacji będą odbywali krajowe i zagraniczne staże oraz skorzystają z dwóch szkół letnich. Dla części z nich przewidziano też stypendia pokrywające czesne lub koszty utrzymania, pozostali mogą skorzystać z atrakcyjnych obniżek.

Program jest współfinansowany z NCBiR w ramach projektu InterTour z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Szkoła Główna Turystyka Turystyki i Rekreacji otrzyma na jego wdrożenie prawie 1 mln 400 tys.

Więcej informacji TUTAJ.

Godziny pracy Działu Rekrutacji