Akademia Finansów i Biznesu Vistula umocniła swój sukces sprzed roku, zajmując miejsce wśród pierwszej piątki uczelni niepublicznych. Jest również drugą uczelnią w Polsce z najwyższym poziomem umiędzynarodowienia. Ogłoszone zostały wyniki rankingu „Perspektyw” i „Dziennika Gazety Prawnej” 2015.

W rankingu Perspektyw AFiBV została dobrze oceniona w takich kategoriach jak nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach i warunki kształcenia. AFiBV zajęła 5. miejsce w zestawieniu uczelni niepublicznych. Warto również wspomnieć, że w rankingu kierunków – na 4. miejscu wśród uczelni niepublicznych uplasowały się stosunki międzynarodowe oferowane przez AFiBV.

– Nasza uczelnia nieustannie się rozwija. Potwierdza to mocna pozycja w, bodaj najważniejszym, rankingu na polskim rynku edukacyjnym – rankingu Perspektyw. Kwestia umiędzynarodowienia oraz wysokiej jakości nauczania to nasze priorytety. Kolejnym jest – stworzenie naszym studentom jak najlepszych warunków do rozwoju ich talentów. Chcemy ich wspierać, gdy realizują swoje projekty, gdy nawiązują współpracę z firmami, gdy stawiają na własną przedsiębiorczość. Aby umożliwić im zdobycie zagranicznego dyplomu w Polsce, od 2014 r. dajemy im możliwość zrealizowania studiów, które kończą się uzyskaniem dyplomu University of London – London School of Economics. Nasze rankingowe wyniki potwierdzają, że podążamy w dobrym kierunku – podkreśla dr Marek Kulczycki, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wysoka pozycja w kategorii Umiędzynarodowienie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula przykłada bardzo dużą wagę do kwestii umiędzynarodowienia – zauważyła to kapituła rankingu Perspektyw. Nasza uczelnia, jako druga w Polsce, wśród publicznych i niepublicznych, została wysoko oceniona w zakresie programów studiów prowadzonych w językach obcych, liczby osób studiujących w językach obcych, liczby studentów i wykładowców z zagranicy oraz wielokulturowości środowiska studenckiego.

Warto wspomnieć, że w AFiBV w roku akademickim 2014/2015 ponad 1600 obcokrajowców studiuje na kierunkach prowadzonych po angielsku: anglistyce, ekonomii, finansach i rachunkowości, iberystyce, informatyce, sinologii, stosunkach międzynarodowych, turkologii, turystyce i rekreacji, zarządzaniu.

Zagraniczni studenci uczelni pochodzą z niemal 50 państw, m.in. z Hiszpanii, Holandii, Peru, Zambii, Ukrainy, Rosji, Turcji, Azerbejdżanu, Syrii, Iranu.

Akademię Vistula wybrałam ze względu na kierunek studiów – stosunki międzynarodowe. To, co jest dla mnie szczególnie cenne, to międzynarodowe środowisko, które daje możliwość rozwoju osobistego i profesjonalnego. Bardzo sobie cenię wykładowców uczelni – w dużej mierze ludzi z ogromną pasją, widać, że lubią to, co robią. Ważne jest też nastawienie wykładowców do studenta, są zawsze chętni do pomocy. Skorzystałam np. bardzo dużo z wiedzy kierownika moich studiów, dr. Bartłomieja Nowaka, dzięki czemu zakwalifikowałam się do międzynarodowego programu mentorskiego Ethics Fellow for the Future. Jestem pewna, że pomoże mi to znaleźć pracę w Unii Europejskiej. Bardzo dobrze wspominam czas studiów, jestem tegoroczną absolwentką. Nie dość, że zakwalifikowałam się do prestiżowego programu, to ukończyłam studia z wyróżnieniem, a na dodatek – dzięki możliwości pracy w Akademii, obniżyłam koszt czesnego – mówi Mariia Morozova, absolwentka z Ukrainy.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw