Belarusian Economic Forum

Potencjał białoruskiej gospodarki na tle innych gospodarek postsocjalistycznych oraz klimat inwestycyjny na Białorusi to wiodące tematy Pierwszego Białoruskiego Forum Gospodarczego w Warszawie, które odbędzie się 19 marca 2020 r. w godz. 11:30 – 18:00 w Szkole Głównej Handlowej. Organizatorem jest CASE Białoruś – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych Białoruś, warszawski think tank skupiający się wyłącznie na Białorusi.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula objęła to ważne wydarzenie honorowym patronatem.

Białoruskie Forum Gospodarcze ma być platformą wymiany poglądów na temat białoruskiej gospodarki i biznesu. Do dyskusji zostali zaproszeni wpływi ekonomiści i menedżerowie z Białorusi, Polski i regionu. Organizatorzy dążą do rozbudowy sieci kontaktów między Polską a Białorusią oraz do poprawy ich jakości, przyczyniając się do większej otwartości białoruskiej gospodarki, a tym samym wspierając transformację gospodarczą w tym kraju.

W programie konferencji jest wystąpienie Marka Dietla, CEO Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Artura Radziwiłła, dyrektora analizy ekonomicznej i polityki zagranicznej Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

W dyskusjach panelowych wezmą udział znani ekonomiści i przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych. Swój udział w Forum potwierdzili m.in.: Dimitar Bogov, główny ekonomista na Europę Wschodnią i Kaukaz EBOiR, Nadeem Ilahi, starszy przedstawiciel regionalny na Europę Środkową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią MFW, Jacek Chwedoruk, szef Rothschild & Co Polska oraz dr hab. Jacek Prokop, prorektor ds. stosunków międzynarodowych SGH.

19 marca 2020 r. w godz. 11:30 – 18:00

Szkoła Główna Handlowa, budynek C, aula I