Wirtualne targi pracy JobDay 2020!

Zarejestruj się

W Janowie koło Warki wmurowany został kamień węgielny pod Farmę Dobrej Woli – innowacyjny ośrodek dla niepełnosprawnych. W uroczystości uczestniczył rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, profesor Wawrzyniec Konarski. Od 2018 r. uczelnia jest partnerem społecznym Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Dobra Wola.

Vistula wspiera jedyny w Polsce innowacyjny projekt

Farma Dobrej woli ma być ekologicznym, inteligentnym ośrodkiem wyposażonym w najnowocześniejsze technologie. Ma zapewnić pomoc osobom niepełnosprawnym, nad którymi rodzice, z racji podeszłego wieku lub choroby, nie są już w stanie sprawować kompleksowej opieki. Podopieczni otrzymają w ośrodku wsparcie w ich codziennym życiu. Będą mieli zapewnione mieszkanie w rodzinnych kilkuosobowych domach i opiekę specjalistów. Projekt przewiduje też stworzenie gospodarstwa rolnego – przestrzeni do pracy w ogrodzie, hodowli zwierząt gospodarskich oraz innych zajęć, dostosowanych do możliwości mieszkańców.

Społeczna odpowiedzialność Uczelni Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest partnerem społecznym tej niezwykle ważnej inicjatywy. W zarządzaniu uczelnią potrzebne są bowiem wartości, zapał w działaniu na rzecz lokalnych społeczności oraz dzielenie się osiągnięciami i dobrymi praktykami. W ramach społecznej odpowiedzialności uczelni Vistula podejmuje aktywności integrujące rożne środowiska i sektory oraz wspierające rozwój innowacji.

Społeczne, wspólnotowe zaangażowanie jest istotnym elementem umacniającym zaufanie do uczelni, ma też kluczowe znaczenie dla budowania jej pozycji społecznej.

W projekt jest szczególnie zaangażowany zespół kierunku Architektura oraz IT Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

WIĘCEJ: https://dobrawola.org.pl/farma_dobrej_woli/