Baza Amerykańskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dostęp do najważniejszych gazet z dziedziny biznesu i ekonomii, najnowsze raporty giełdowe, raporty spółek z wszystkich branż przemysłu, a także archiwum czasopisma American Vogue, od pierwszego numeru z 1892 r. do numeru z bieżącego miesiąca – to wszystko znajdą studenci i pracownicy Grupy Uczelni Vistula w nowych bazach uczelnianej biblioteki. Uwaga: dostęp jest możliwy tylko do końca października 2014 r.

Dostęp do baz jest możliwy pod poniższym linkiem: TUTAJ

Co to za bazy i jakie informacje w nich uzyskasz?

ABI/INFORM Complete
Najbardziej wszechstronna baza danych z tysiącami czasopism pełnotekstowych, dysertacji, dokumentów roboczych, najważniejszych gazet z dziedziny biznesu i ekonomii, jak The Economist, raportami i danymi dotyczącymi kraju i poszczególnych branż. Baza daje badaczom pełny obraz przedsiębiorstw i trendów biznesowych na całym świecie.

EconLit
Baza danych publikowana przez Amerykańskie Towarzystwo Ekonomiczne. Oferuje materiały bibliograficzne szerokiej gamy literatury o tematyce ekonomicznej. EconLit obejmuje zarówno ekonomię teoretyczną, jak i stosowaną w formie rozszerzonej wersji indeksów magazynów, książek i dysertacji według klasyfikacji magazynu Journal of Economic Literature (JEL).

Factiva.com
Baza informacji biznesowej. Zawiera ok. 10 tys. tytułów czasopism naukowych, gazet, raportów giełdowych. Posiada informacje o spółkach państwowych i prywatnych, m.in. ich historię, obecny stan na giełdzie, dane finansowe.

J.P. Morgan Research
Baza danych ekonomicznych i biznesowych. Zawiera raporty analityczne ponad 3000 spółek ze wszystkich branż przemysłu. Dane dotyczą m.in. globalnych i lokalnych strategii spółek oraz ich płynności finansowej.

ProQuest Central
Jest to zasób dla badaczy na wszystkich poziomach. Obejmuje ponad 160 dziedzin. To obecnie największa zagregowana baza danych zawierająca materiały ze źródeł o charakterze cyklicznym. Oferuje szereg renomowanych różnorodnych treści, w tym czasopisma naukowe, publikacje branżowe, magazyny, książki, gazety, raporty i filmy.

ProQuest Dissertations & Theses A&I
Ta baza danych to najobszerniejszy zbiór dysertacji z całego świata opublikowanych od roku 1861 do dziś.

ProQuest Entrepreneurship
Baza danych obejmująca szerokie spektrum zasobów przydatnych nauczycielom, badaczom, studentom i praktykom. Zawartość to materiały naukowe – w tym czasopisma i dysertacje – oraz zestaw narzędzi, jak i porady doświadczonych przedsiębiorców w szerokiej gamie formatów wideo i tekstowych.

The Vogue Archive
Archiwum czasopisma American Vogue, od pierwszego numeru z 1892 r. do numeru z bieżącego miesiąca. Rozbudowane indeksowanie umożliwia wyszukanie zdjęć na podstawie rodzaju odzieży, projektanta i marki. Vogue Archive dokumentuje pracę projektantów mody, stylistów i fotografów i stanowi jedyny w swoim rodzaju zapis zmian w modzie, kulturze i społeczeństwie od zarania nowoczesności do dnia dzisiejszego.

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw