Z wielką przyjemnością informujemy, że Rektor dr Marek Kulczycki został prezesem FM Banku PBP.

dr. Markowi Kulczyckiemu nie brak doświadczenia w bankowości i finansach. Karierę zaczynał w latach 70. jako pracownik Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś SGH), gdzie doktoryzował się w 1976 r. W 1980 r. wyjechał do Wiednia, by pracować w UNIDO – Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego. W drugiej połowie lat 80. został dyrektorem departamentu w PRL-owskim Ministerstwie Handlu Zagranicznego. Ale w strukturach rządowych pracował też po rozpoczęciu transformacji: w 1991 r. został wiceministrem w resorcie przemysłu i handlu.

W 1995 r. Marek Kulczycki został prezesem Pierwszego Polsko-Amerykańskiego Banku. Głównym właścicielem PPA Banku został belgijski Generale Bank, który po kilku latach stworzył grupę Fortis i odpowiednio przemianował swoją polską spółkę. – W Kulczyckim podobało mi się to, że nie angażował autorytetu prezesa w każdą sprawę. Zajmował się tym, co uznawał za istotne, resztę zostawiał innym – wspomina jego współpracownik z tamtego okresu.

Na początku kolejnej dekady dr Marek Kulczycki przeszedł z Fortis Banku do Deutsche Bank 24 – detalicznego ramienia największej niemieckiej grupy bankowej. DB 24 powstał na bazie przejętego przez Niemców przynoszącego straty Banku Współpracy Regionalnej. Kulczycki miał okazję zarówno go restrukturyzować, zmieniać markę (w 2003 r. DB 24 przemianowano na Deutsche Bank PBC), jak i rozwijać. W 2010 r. przeszedł z zarządu do rady nadzorczej, gdzie pozostał do początku 2014 r. Stracił miejsce w radzie, gdy DB PBC został połączony ze specjalizującym się w bankowości korporacyjnej Deutsche Bankiem Polska.

Po odejściu z zarządu banku zaczął pracę jako wykładowca na prywatnej Uczelni Vistula. Był dyrektorem Instytutu Finansów i Rachunkowości, dziekanem Wydziału Biznesu, prorektorem, a ostatnio rektorem Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Teraz wraca do bankowości

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: