60349995 2275412615876803 1284979151819767808 N

Za nami kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Siatkarki AZS Vistula zanotowały najlepszy wynik w historii klubu!

„Vistulanki” pod wodzą trener Jolanty Studziennej po raz pierwszy w historii wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski uczelni niepublicznych oraz szóstą lokatę w klasyfikacji ogólnej. W drodze po medal pokonały m.in. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, UPH w Siedlcach (udany rewanż za przegraną w półfinałach!) i Uniwersytet Gdański.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku! – cieszy się prezes AZS Vistula Maciej Szewczyk – To był dla nas bardzo trudny sezon, ale kiedy pamiętamy o tym, ile kosztował nas ten sukces, smakuje on jeszcze lepiej.

Gratuluję naszym siatkarkom tego wspaniałego wyniku – powiedział dyrektor Studium Wychowania Fizycznego Jerzy Szyszko – Tradycje siatkarskie na naszej uczelni są coraz silniejsze, regularnie meldujemy się w strefie medalowej uczelni niepublicznych i jesteśmy przekonani, że nasza sekcja zmierza w dobrym kierunku.

Skład „złotych” siatkarek AZS Vistula:

Rozgrywające:Aleksandra Grzeszczak, Agata Antosiak

Skrzydłowe:Sandra Zaczkowska (kapitan), Monika Kawa, Magdalena Orlicka, Marcelina Karpińska, Agnieszka Kowal

Środkowe: Agnieszka Banasiak, Michalina Sikora, Monika Oleszczuk

Libero: Anna Maziopa