Reprezentujące naszą uczelnię siatkarki właśnie wróciły z turnieju Akademickich Mistrzostw Polski we Wrocławiu. Nie przyjechały one do stolicy z pustymi rękoma – przywiozły bowiem srebrne medale w kategorii uczelni niepublicznych! Uplasowały się również na siódmym miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Na wrocławskim turnieju zmierzyło się szesnaście najlepszych akademickich zespołów w Polsce. Po pewnym zwycięstwie w turnieju półfinałowym „Vistulanki” jechały na finały z zaostrzonymi apetytami. Trafiły one do grupy z krakowskim Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Gdańskim oraz katowicką Akademią Wychowania Fizycznego.

Podopieczne trenera Macieja Kosmola w przekonującym stylu wygrały zmagania grupy C. W meczu otwarcia ograły UJ w stosunku 2:0 (25:23, 25:16), następnie w identycznych rozmiarach pokonały Uniwersytet Gdański (25:11, 25:21). W starciu o pierwsze miejsce w grupie po zdecydowanie najbardziej zaciętym spotkaniu odniosły zwycięstwo nad AWF Katowice 2:0 (28:26, 25:19).

Turniejowa drabinka rzuciła „Vistulanki” do ćwierćfinałowej pary z doskonale znaną ekipą AWF Warszawa. Oba zespoły mierzyły się już kilka tygodni wcześniej w finale „Strefy”, wówczas górą była Vistula, która wygrała 2:1. Tym razem było niestety inaczej – zawodniczki AWF zagrały kapitalne zawody, „Vistulankom” zaś zabrakło tym razem sił. Przegrały one pierwsdzą partią do 17, w drugiej zaś uległy rywalkom w walce na przewagi 24:26.

Po pierwszej porażce Vistuli w sezonie nastąpiła niestety druga – w rywalizacji o miejsca V-VIII uległa ona Politechnice Śląskiej Gliwice 1:2 (18:25, 25:23, 12:15).

Swój ostatni mecz akademickiego sezonu 2014/15 „Vistulanki” rozegrały z AWF Katowice. Była to prawdziwa wisienka na torcie – oba zespoły zaciekle walczyły w obu partiach. Vistula odniosła zwycięstwo 2:0 (25:23, 26:24) po kapitalnej walce. Emocje wzbudziła zwłaszcza druga odsłona, w której dziewczyny z naszej uczelni przegrywały już 21:24, a mimo to zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tym samym „Vistulanki” zakończyły swój pierwszy sezon na siódmym miejscu w Polsce oraz wicemistrzostwem kraju w kategorii uczelni niepublicznych. Wcześniej nasze siatkarki wygrały Varsoviadę, wywalczyły również wicemistrzostwo Polski studentek pierwszego roku. Obiektywnie trzeba przyznać, iż był to doskonały sezon – zwłaszcza dla debiutantek – choć apetyt rósł w miarę jedzenia.

W finałach AMP wystąpiły: Karolina Michor (kapitan), Maja Pelczarska, Barbara Adamska, Gabriela Mazur, Olena Bondar, Dominika Witowska, Anna Łukasiewicz, Izabela Cieśnik, Aleksandra Gancarz i Angelika Bulbak. Sztab zespołu tworzyli: Maciej Kosmol, Jerzy Szyszko oraz Maciej Szewczyk.

To jeszcze nie koniec sportowych emocji z udziałem naszych siatkarek! Za niespełna dwa tygodnie ruszają akademickie rozgrywki siatkówki plażowej, w których udział zadeklarowały również „Vistulanki”!

Contact to Career Office

3 Stokłosy Street, Warsaw