Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości

„Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” to największy taki projekt w Polsce skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Akademia Finansów i Biznesu Vistula realizuje go jako lider innowacyjnego kształcenia w partnerstwie z Instytutem Kreowania Przedsiębiorczości.

Program jest wieloetapowym konkursem na pomysł biznesowy, który obejmie 3 subregiony z centrami w Warszawie, Wrocławiu oraz Olsztynie. Weźmie w nim udział 1800 uczniów w wieku 16 – 19 lat uczęszczających do szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski (600 z każdego z 3 regionów).

Celem projektu jest opracowanie programów kształcenia w 7 głównych obszarach tematycznych: sprzedaż, negocjacje, modelowanie biznesowe, praca w grupie, prezentacja, księgowość, podatki i prawo oraz realizacja na tej podstawie takich działań dydaktycznych jak:

• warsztaty z generowania innowacyjnych pomysłów biznesowych,
  • pogłębione szkolenia biznesowe,
  • szkolenia e-learningowe,
  • działania mentoringowe,
  • warsztaty prezentacyjne,
  • warsztaty symulujące komitet inwestycyjny.

Uczestnicy będą mieli możliwość rozwinięcia tych umiejętności i kompetencji, które pozwolą im, po ukończeniu szkoły, na otworzenie i prowadzenie własnego biznesu.

Uczestnikami będzie również 120 rodziców uczniów (40 osób z każdego z 3 regionów). Będą oni mieli możliwość wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach aktywnego rodzicielstwa, umiejętności pracy z dziećmi, rozwiązywania konfliktów oraz zrozumienia nowoczesnych metod komunikacji.

Projekt „Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Więcej informacji na https://www.vistula.edu.pl/o-nas/projekty-unijne/projekty-unijne-realizowane/praktyczna-lekcja-przedsiebiorczosci

Grafik warsztatów – Pobierz

UE