Kierunek stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula został zaliczony do najlepszych tego typu studiów w Polsce. Uplasował się na 4. pozycji w przygotowanym przez Perspektywy rankingu kierunków „politologia i stosunki międzynarodowe” oferowanych przez uczelnie niepubliczne.

Studenci stosunków międzynarodowych w AFiBV mogą wybrać stosunki międzynarodowe I i II stopnia. Studia są mocno ukierunkowane biznesowo – nie tylko przygotują do pracy w dyplomacji, ale przede wszystkim w sektorze prywatnym.
Dlatego też wśród zajęć obowiązkowych znalazły się m.in. analiza polityki międzynarodowej, marketing polityczny, zarządzanie, public relations, negocjacje i zachowania w środowisku wielokulturowym.

– Wiedza studentów stosunków międzynarodowych może być szeroko wykorzystywana nie tylko w dyplomacji, ale również w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Obecnie każda globalna firma posiada w swojej strukturze dział zajmujący się polityką międzynarodową. Umiejętność przeprowadzenia inteligentnej analizy politycznej i lobbingu na rzecz danych rozwiązań może otworzyć absolwentowi stosunków międzynarodowych drzwi do błyskotliwej kariery – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę w dziedzinach studiów europejskich, Global Relations, międzynarodowych relacjach biznesowych oraz procesach demokratyzacji. Program nauczania na stosunkach międzynarodowych został opracowany we współpracy z polskimi i międzynarodowymi organizacjami eksperckimi, takimi jak Carnegie Council for Ethics in International Affairs (Nowy York), Transatlantic Academy (Wszyngton DC) czy Centrum Stosunków Międzynarodowych (Warszawa). Dzięki temu studenci będą mogli starać się o prestiżowe praktyki i staże.
Zajęcia poprowadzą praktycy: politycy i dyplomaci, jak: Andrzej Olechowski, Jan Truszczyński, Marek Grela, Jerzy M. Nowak czy Bartłomiej E. Nowak.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: