Akademia Finansów i Biznesu Vistula jako pierwsza uczelnia w Polsce została oficjalnym partnerem edukacyjnym Epic Games, producenta silnika Unreal. W efekcie studenci specjalności Gry komputerowe na informatyce I stopnia korzystają z pełnych wersji programów, na których mogą się uczyć sztuki projektowania gier, programowania czy level designu. Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016 trwa.

– Oficjalna współpraca z Epic Games to szansa rozwoju specjalności „Gry komputerowe” na Wydziale Inżynierii w AFiBV. To idealne narzędzie do tworzenia gier mobilnych, oraz 2 i 3D, a także do projektowania wszelkiego rodzaju wizualizacji, projektów architektonicznych i symulacji. To ważne, ponieważ pokazuje, w jak wielu dziedzinach może odnaleźć się informatyk znający się na programowaniu i projektowaniu gier. Co więcej, studenci AFiBV mają zapewnione konsultacje z ekspertami z Epic Games – podkreśla Aleksander Sierżęga z Simulation Games Manufacture, kierownik specjalności Gry komputerowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Zajęcia są częściowo prowadzone przez ekspertów z Simulation Games Manufacture. Studenci nie tylko uczą się projektowania i programowania czy tworzenia scenariuszy, ale także poznają przemysł gier z biznesowego punktu widzenia: uczestniczą w zajęciach z zarządzania projektami i własnością intelektualną czy pozyskiwania licencji. W SGM biorą udział w game jamach – kilkunastogodzinnych sesjach projektowania gier. Najlepsi studenci realizują praktyki w SGM.

Unreal Engine to jeden z najpopularniejszych silników gier, produkowany przez firmę Epic Games. W 2014 r. pojawiła się jego najnowsza odsłona – Unreal Engine 4, umożliwiająca produkcję zaawansowanych gier nie tylko na komputery osobiste, ale i konsole najnowszej generacji, Xbox One i PlayStation 4.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: