Rozbudowa Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR rozpoczęła się na początku roku. W planie jest modernizacja istniejących pomieszczeń oraz stworzenie dużej przestrzeni edukacyjnej, w której w przyszłości będą szkoleni ratownicy górscy z całego kraju.

Studenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula włączają się w ten projekt razem z wolontariuszami ze stowarzyszenia MPI Poland Chapter.

W dniach 11-13 września 2020 roku w Podlesicach pomogą w pracach związanych z powstawaniem nowych przestrzeni stacji, wezmą udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, a także dowiedzą się o możliwych formach współpracy z GOPR, takich jak: wsparcie eventów, zabezpieczenia przedmedyczne imprez czy szkolenia w obszarze bezpieczeństwa w zakresie turystyki górskiej. Wydarzenie zwieńczy panel dyskusyjny poświęcony bezpieczeństwu eventów, który odbędzie się 17 września w Warszawie, w ramach Meetings Week Poland 2020.

Turystyka ekstremalna jest dziś szczególnie interesująca dla młodych adeptów świata eventów. Kooperacja z doświadczonymi ratownikami to doskonały sposób na zapoznanie przyszłych liderów tej branży z wyzwaniami związanymi z realizacją wydarzeń w regionie.

Organizatorami akcji są: stowarzyszenie MPI Poland Chapter oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PZU SA.

Z uwagi na aktualną sytuację oraz zaangażowanie ratowników w działalność w terenie, organizatorzy zdecydowali o zamkniętej formule spotkania, w kameralnym gronie wolontariuszy. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem projektu mogą dokonywać wpłaty z tytułem: „cele statutowe – rozbudowa CSR GJ GOPR” na konto bankowe o numerze: 56 1050 1591 1000 0022 3573 9881.