Mariia Morozova z III roku stosunków międzynarodowych I stopnia, AFiBV zakwalifikowała się do prestiżowego programu mentorskiego Carnegie Council for Ethics in International Affairs. W efekcie przez rok będzie brała udział w projektach poświęconych etyce w relacjach międzynarodowych.

Program mentorski Ethics Fellows for the Future jest realizowany przez Carnegie Council Global i jest skierowany do studentów, wykładowców, praktyków. Jego celem jest wdrożenie działań etycznych w dziedzinie stosunków międzynarodowych i zachęcenie studentów z całego świata do współpracy nad najważniejszymi wyzwaniami pojawiającymi się na świecie. Każdy uczestnik programu bierze udział w projektach badawczych poświęconych różnym aspektom etyki globalnej.

Mariia Morozova, w swojej pracy licencjackiej skoncentrowała się na strategiach ochrony globalnego środowiska i przestrzegania tzw. Milenijnych Celów Rozwoju. Studentka ma jasno sprecyzowaną ścieżkę rozwoju własnej kariery i chce zdobywać wiedzę i doświadczenie w zakresie polityki środowiskowej i bezpieczeństwa na Wschodzie i w regionach Azji.

– Udział w programie Ethics Fellows for the Future pozwoli mi pogłębić moją wiedzę w odniesieniu do politycznych struktur Azji i Wschodu, jak również w zakresie zmian klimatycznych czy stref ekonomicznych. Kwestie związane ze sprawami etyki, jak i polityki rozwoju są mi bardzo bliskie, znam języki obce – angielski, rosyjski i hiszpański, więc bardzo się cieszę z możliwość pracy nad zagadnieniami związanymi z etyką globalną i kapitalizmem państwowym w relacjach międzynarodowych. Jestem również bardzo zadowolona z możliwości pracy nad pozostałymi zagadnieniami, na których koncentruje się program, jak np. historia i współpraca, gender i tradycja, obywatelstwo i różnice – zaznacza Mariia Morozova.

Uczestnicy programu mentorskiego biorą udział w następujących przedsięwzięciach: spotkaniach online w międzynarodowym gronie z ekspertami Carnegie Council, warsztatach, wspólnych projektach badawczych związanych z ich zainteresowaniami w zakresie etyki w relacjach międzynarodowych oraz corocznej konferencji Carnegie Council w Nowym Yorku.

Mentorem Marii Morozovej będzie dr Bartłomiej Nowak – Szef Katedry Stosunków Międzynarodowych, politolog i doktor nauk ekonomicznych. Dr Nowak był stypendystą Transatlantic Academy w Waszyngtonie (2013-14) i dyrektorem wykonawczym Centrum Stosunków Międzynarodowych (Warszawa, 2010-13). Wcześniej pracował w Parlamencie Europejskim (Bruksela-Strasburg, 2004-2009) jako szef gabinetu wiceprzewodniczącego PE, Janusza Onyszkiewicza, a także jako doradca członków Konwentu ds. Przyszłości Europy (2002-2003).

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula dr Nowak wykłada przedmioty związane z globalną polityką, ekonomią, a także etyką w stosunkach międzynarodowych.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: