Picsss

Grupa Uczelni Vistula weźmie udział w niezwykłym i inspirującym projekcie.

14 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wydarzenie Studia na Horyzoncie. Będziemy tam promować naszą uczelnię.

Studia na Horyzoncie, to impreza z udziałem licealistów z różnych szkół i  studentów różnych kierunków z bardzo wielu uczelni. Wszyscy w jednym miejscu. Celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do bezpośredniego kontaktu. Maturzyści dowiadują się od swoich starszych kolegów, a więc z pierwszej ręki, jak wyglądają konkretne studia, jakie są warunki, wymagania, jak przebiega studenckie życie i jakie są perspektywy.

Licealiści czerpią więc praktyczną wiedzę, której nie da się zdobyć w trakcie dni otwartych lub czytając uczelniane informatory. To pozwala im świadomie podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu, o wyborze studiów.

Studia na Horyzoncie współtworzy kilkaset osób – organizatorzy, prelegenci, ambasadorzy. Stowarzyszenie stale się rozwija, a każdy nowy członek wnosi do niej nowe pomysły i potrzeby, które zmieniają organizację .

Inicjatywa Studia na Horyzoncie nie tylko pomaga wybrać studia, ale pokazuje również, że działanie pro bono może być niezwykle angażujące i rozwij