Szkoła Letnia programu InterTour

Stworzenie idealnego kompleksu hotelowego na Mazurach to wielkie wyzwanie. Obiekt powinien przecież zapierać dech w piersiach, uwzględniać specyfikę regionu, bogactwo przyrody, ale i współczesne trendy na rynku turystycznym.

Studenci kończący studia magisterskie w ramach programu InterTour w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula podjęli się tego ambitnego zadania podczas Szkoły Letniej w Ogonkach. Pracując w grupach specjalistycznych, połączyli wiedzę ze studiów, praktykę i zaangażowanie. Ich prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie zaproszonych gości, m.in. rektor naszej uczelni, prof. Jolanty Żyśko i dziekan, prof. Teresy Skalskiej.

Szkoła Letnia w Ogonkach to był czas nie tylko wytężonej pracy w grupach, ale również czas przyjemności i integracji. Były zajęcia na wodzie i fantastyczne wycieczki m.in. do Sztynortu i Mikołajek. Punktem kulminacyjnym był rejs po Jeziorze Śniardwy.

InterTour to dwuletnie studia magisterskie, międzynarodowy program kształcenia na kierunku Turystyka i rekreacja, finansowany ze środków Unii Europejskiej.

W jego ramach studenci byli objęci działaniami projektowymi, podzielonymi na kilka faz:

• działania przygotowawcze – związane z przygotowaniem materiałów dydaktycznych i innowacyjnych sylabusów zajęć, opartych na europejskich i zagranicznych wzorach;
  • udział w zajęciach prowadzonych przez zagranicznych wykładowców – specjalistów z poszczególnych dziedzin: Christos Anagnastopolous z Cypru (zarządzanie w sporcie), Robert Vincze ze Słowacji (zarządzanie w hotelarstwie i zarządzanie wydarzeniami), Ruud Jansen ze Szwajcarii (zarządzanie wydarzeniami), Agnieszka Koper z Włoch (zarządzanie w gastronomii);
  • udział w dodatkowych zajęciach rozszerzających standardowy program – z przedsiębiorczości, języka polskiego;
  • udział w dwóch szkołach letnich.

Projekt, który rozpoczął się w roku akademickim 2017/2018, a kończy się we wrześniu, był wielkim sukcesem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Mury naszej uczelni opuszczą wspaniali młodzi ludzie, którzy zdobyli specjalistyczną wiedzę i wyjątkowe kompetencje.